Beşiktaş’ta Muleka Ve Nkoudou İle Yollar Ayrılıyor

Süper Lig’de zirve yarışından uzak kalan siyah beyazlı takım Beşiktaş Ligin son haftasında Karadeniz ‘de Trabzonspor ile golsüz beraberlik sorasında bazı oyuncularının kötü performansı çok konuşuldu.

Yeni sezon hazırlıklarına da bir yandan başlayan kara kartal da sezon sonu takımdan ayrılacak isimlerde netleşmeye başlıyor.

Beşiktaş ‘ta son günlerde ki performansları ile bekleneni veremeyen ve tecrübeli teknik adam Şenol Güneş ‘in de üstünü çizdiği iki isim Georges – Kevin N’Koudou ve Jackson Muleka ile sezon sonunda yollar ayrılıyor.

Sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan Kevin N’Koudou’ ya yeni bir sözleşme önermeyecek olan Beşiktaş Jackson Muleka’ya gelecek tekliflerin de değerlendirmeye alacaklar.

BEŞİKTAŞ KEVİN N’KOUDOU’ YA ÇOK BİLE KATLANDI

Beşiktaş ‘ın 2019 / 20 sezonun da İngiliz ekibi olan Tottenham’ dan 4,50 Milyon Euro bonservis bedeli ödeyerek kadrosuna kattığı 28 yaşındaki Kamerun’ lu sol kanat oyuncusu Kevin N’Koudou ile sezon sonunda yollarını ayıracak.

Siyah beyazlı forma ile 3. Sezonu nu geçiren Kevin N’Koudou süper lig şampiyonluğunun geldiği 2020 / 21 sezonu dışında takımına katkı sağladığını düşünmüyorum. Beşiktaş forması ile en iyi sezonunu o sezon geçiren Kevin N’Koudou 32 lig maçında 8 gol 4 de asist katkısı ile kanat oyuncunun verebileceği katkının bir kısmını vermişti.

Bu sezon ki performansına bakacak olur isek ki çok fazla geriye gitmeye gerek yok son Trabzonspor maçında ki gösterdiği performansı izlesek yeterli olacak. Sol çizgide dripling özelliği ile ön plana çıkan Kevin N’Koudou bu sezon takımın vasat isimlerinden olsa da ellerinde bu özellikle başka sprinter özellikle oyuncu olmadığı için Şenol Güneş’ te mecbur süre vermek zorunda kalıyor.

Süper lig de bu sezon 20 lig maçının 13 ‘Ünde ilk 11’ de başlayan Kevin N’Koudou 4 gol katkısı sağlaya bildi.

Performansından memnun olunmayan oyuncusunun sezon sonunda bitecek olan sözleşmesi ile tekrar masaya oturmayarak yolarını ayırma planı Beşiktaş ‘a çok yarayacak.

BEŞİKTAŞ JACKSON MULEKA’YI KADRODA TUTMAYACAK

Beşiktaş ‘ın sezon başında yaz transfer döneminde 3,35 Milyon Euro ödeyerek Belçika ekibi olan Standard Liege’ den kadrosuna kattığı 23 yaşındaki golcüsü Jackson Muleka için sezon sonunda gelecek olan teklifleri değerlendirme kararı aldılar.

Sezon başında 2027 yılına kadar sözleşme imzalanan Jackson Muleka ile Şenol Güneş performansından memnun olmadığı oyuncusu için teklif gelmesi halinde kiralık veya bonservisi ile beraber yollanmak istenecek.

Bu sezon süper lig de siyah beyazlı forma ile 24 lig maçında süre alan Jackson Muleka 4 gol 1 de asist katkısı sağlaya bildi.

Hücumda Cenk Tosun ve Vincent Aboubakar ‘da yer aldığı için daha çok kulübede kalmak zorunda olan Jackson Muleka için Beşiktaş yönetimi kulüp aramaya başladı.