Beşiktaş’taki Son Gelişmeler

Geride bıraktığımız sezonu şampiyon olarak tamamlayan ve bunun yanı sıra Ziraat Türkiye Kupası’nda da mutlu sona ulaştı. Özellikle Süper Lig’de elde ettiği başarı neticesinde önümüzdeki sezon ayrıca Şampiyonlar Ligi’nin gruplarında mücadele etmeye hak kazanan siyah beyazlılarda, bu doğrultuda çalışmalar devam ediyor.

Gelecek sezon için hem daha güçlü hem de daha fazla oyuncu derinliği olan bir kadro kurmak isteyen Beşiktaş yönetimi, teknik direktör Sergen Yalçın’ın raporları ve görüşleri doğrultusunda transfer girişimlerini sürdürüyor. Bilindiği üzere siyah beyazlılar, şimdiye kadar sadece yerli futbolcu transferi yaparak gelecek sezon için Salih Uçan, Mehmet Topal ve Kenan Karaman gibi futbolcuları kadrosuna kattı.

Öte yandan özellikle hücum hattına transfer yapmak isteyen Beşiktaş, bu doğruştuda yeni bir ismi gündemine aldı.

Beşiktaş’ın Hedefi Salomon Rondon

Beşiktaş’ın şimdiki kadrosuna bakıldığı zaman geçen sezona nazaran hücum hattında bazı oyuncular takımdan ayrıldı. İlk olarak Kamerunlu forveti Vincent Aboubakar ile yeni sözleşme üzerinde anlaşamayan Beşiktaş’ta daha sonra kiralık olan sözleşmesi sona eren Rachid Ghezzal eski takımına geri döndü. Bir yandan Rachid Ghezzal’ı gelecek sezon için bir kez daha takıma katmaya çalışan siyah beyazlı yönetim, diğer yandan ise forvet arayışlarını sürdürüyor.

Forvet mevki için Beşiktaş’ın gündemine aldığı isim ise Salomon Rondon oldu. Geçen sezon kiralık olarak CSKA Moskova’da forma giyen fakat bonservisi Çin’in Dailan Pro takımında bulunuyor. Kariyerine Çin’de devam etmek istemeyen Salomon Rondon, sözleşmesini feshetmek istiyor. Oyuncunun kulübü ise alacaklarını bırakması şartıyla sözleşmeyi feshetmeye sıcak bakıyor. Bu futbolcuyu transfer etmek isteyen Beşiktaş ise oyuncunun bonservisini eline almasını bekliyor. Önümüzdeki günlerde bu transfer için yeni gelişmelerin yaşanması bekleniyor.

Salomon Rondon’un Kariyeri ve Bazı İstatistikleri

Beşiktaş’ın forvet mevkisi için kadrosuna katmak isediği Salomon Rondon, kariyerine 2008 – 2009 sezonunda İspanya’nın Las Palmas takımında başladı. Daha sonra 2010 – 2011 sezonunda bir başka İspanya takımı Malaga’ya transfer olan Salomon Rondon, burada 1.5 sezon oynadıktan sonra 2012 – 2013 sezonunun ikinci yarısında Rusya’nın Zenit takımına gitti.