BİR EFSANE ERHAN ÖNAL SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Süper Lig’in sarı-kırmızılı ekibi Galatasaray ve Türk futbolunun en önemli isimlerinden biri olan Erhan Önal, İzmir’de yapılan cenaze töreni ile son yolculuğuna uğurlandı.

Köşemiz 64’ken aramızdan ayrılan Erhan Önal için yapılan cenaze töreni Bornova Kent mezarlığında düzenlenirken, içerisinde bulunduğumuz koronavirüs pandemisi nedeniyle cenaze namazı kabristanda yapıldı. Türkiye spor sanat ve iş dünyasından birçok ismin katılmış olduğu cenazeye birçok taraftar da son görevlerini yapmak için geldi.

TAKIM ARKADAŞLARI ÇOK ÜZGÜN

Türk futbolunun en önemli isimlerinden biri olan Erhan Önal’ın oyuncu olan kızı Bige Önal ve efsane ismin Ailesi cenaze töreninde gözyaşlarına hâkim olamadı. Efsane ismin kızı Bige Önal’ın oyunculuk yapan meslektaşı ünlü Aras Bulut İynemli de efsane ismin kızına bu acılı günde yalnız bırakmadı.

Efsane isimli birlikte sarı-kırmızılı ekip Galatasaray’da top koşturan takım arkadaşları Hayrettin Demirbaşbüyük, Metin Yıldız ve Arif Kocabıyık derin bir üzüntü içerisinde olduklarını belirttiler. Galatasaray takımında beraber top koşturduğu ekip arkadaşı Arif Kocabıyık efsane isim hakkında, çok üzgün olduğunu kendisinin çok iyi bir insan olduğunu ve çok da iyi bir futbolcu olduğunu söyleyerek herkese başsağlığı diledi ve onu özleyeceğini belirtti. 

Bir başka takım arkadaşı olan Metin Yıldız ise, herkese başsağlığı dilerken içerisinde bulunduğumuz pandemi dönemi sebebiyle orada bulunması gereken bazı kişilerin burada bulunamadığını, çok üzgün olduğunu ve değerli bir insanı daha kaybettiklerini belirtti. 

Bir başka eski futbolcu olan Hayrettin Demirbaş ise, efsane futbolcuyu çok sevdiklerini 78 yıl beraber futbol oynadıklarını ve beraber Büyük başarılar kazandıklarını, kendisinden insani olarak çok şey öğrendiğini, ancak hayatın böyle olduğunu ve bu durumun herkes için geçerli olduğunu, günahlarının bağışlanması temennisinde bulunurken herkese başsağlığı diledi.

BUNDES LİGA’DAKİ İLK TÜRK

Almanya Ligi Bundesliga’nın en güçlü ekibi olan Bayern Münih formasını terleterek Bundesliga da top koşturan ilk futbolcu olarak tarihe Geçmiş olan efsanevi oyuncu Erhan Önal, seneler 2012’yi gösterdiğinde yaşamış olduğu Türkçe atması rahatsızlığı sebebiyle zor günler yaşıyordu.

Geçtiğimiz günlerde de validesi son yolculuğuna uğurlayan efsane oyuncu, yakınlarının yardımıyla 15 Mart 2021 tarihinde mide ve bağırsak rahatsızlığı sebebiyle hastaneye kaldırılmıştı. Hastanede yapılan tetkikler sonrası ameliyat olması gerektiği belirtilen efsane oyuncunun ameliyatından önce geçirdiği Kalp krizi sonrası tekrar hayata dönerken yaşamış olduğu 2. kalp krizinin ardından kurtarılamadı ve hayata veda ettiği öğrenildi.