Bordeaux Kendi Sahasında Geriden Gelerek Kazandı

Fransa Ligue 1’in 12. Haftasında Bordeaux, 31 Ekim Pazar günü kendi sahasında Reims’i konuk etti. Matmut Atlantique Stadyumu’nda oynanan iki takım arasındaki bu mücadeleyi 3 – 2’lik skor ile kaybeden taraf konuk takım Reims oldu.

Ev sahibi Bordeaux’ya kendi sahasında galibiyeti ve 3 puanı getiren golleri Adli ve Briand kaydetti. Diğer yandan konuk takım Reims’in gollerini ise Ekitike ve Locko attı. Bu sonuç ile birlikte deplasmanda oynadığı maçta rakibine mağlup olan teknik direktör Oscar Garcia önderliğindeki konuk takım Reims, Fransa Ligue 1’de bu sezon 5. Mağlubiyetini almış oldu.

Diğer yandan kendi sahasında oynadığı maçta rakibini mağlup eden ev sahibi Bordeaux ise Fransa Ligue 1’de bu sezon 2. Galibiyetini elde etmiş oldu.

Bordeaux ve Reims’in Gol Dakikaları ve Karşılaşmanın Kart İstatistikleri

Fransa Ligue 1’in 12. Haftasında oynanan mücadelenin 37. Dakikasında konuk takım Reims, El Bilal Toure’nin asistinde Hugo Ekitike’nin attığı gol ile karşılaşmada 1 – 0’lık skor ile öne geçen taraf oldu.

Mücadelenin ilk yarısında her iki takımdan da başka gol sesi çıkmayınca ilk 45 dakika 1 – 0’lık skor ile sona erdi. Maçın 63. Dakikasında konuk takım Reims, bir kez daha El Bilal Toure’nin asistinde bu kez Bradle Locko’nun asistinde karşılaşmada skoru 2 – 0 yaptı.

Maçın 73. Dakikasında ev sahibi Bordeaux, Yacine Adli’nin attığı gol ile karşılaşmada durumu 2 – 1 yaptı. Maçın 78. Dakikasında ev sahibi Bordeaux, Samuel Kalu Ojim’in asistinde Jimmy Briand’ın attığı gol ile karşılaşmada skoru 2 – 2 yaptı. Maçın uzatma anlarında 90+5. Dakikasında ev sahibi Bordeaux, maçın hakemi tarafından penaltı kazandı.

Bu penaltı atışını kullanmak üzere topun başına geçen Jimmiy Briand, penaltıyı gole çevirerek karşılaşmada durumu 3 – 2 yaptı. Uzatmaların kalan dakikalarında her iki takımdan da başka gol sesi çıkmayınca ev sahibi Bordeaux, kendi sahasında konuk ettiği rakibi Reims’i geriden gelerek 3 – 2 mağlup etmeyi başardı.

Öte yandan iki takım arasındaki bu mücadelede ev sahibi Bordeaux’da Rodrigues, Yacine Adli ve Alberth Jouse Elis; konuk takım Reims’te ise Wout Faes ve Ilan Kebbal maçın hakemi tarafından sarı kart gören futbolcular oldular.

Bordeaux ve Reims’in Fransa Ligue 1 Güncel Puan Sıralaması

Fransa Ligue 1’in 12. Haftasında oynanan karşılaşmada deplasmanda oynadığı maçta öne geçmesine rağmen mağlubiyet alan konuk takım Reims, Ligue 1’de 11 puan ile on yedinci sırada kaldı.

Diğer yandan kendi sahasında oynadığı maçta geriye düşmesine rağmen rakibini mağlup etmeyi başaran ev sahibi Bordeaux, 3 puanı hanesine yazdırmayı başaran takım oldu. Böylece ev sahibi Bordeaux, Ligue 1’de puanını 12 yaptı ve on alltıncı sıraya yerleşmiş oldu.