Borussia Dortmund Sahasında Kazanmasını Bildi

Almanya Bundesliga’nın 5. Haftasında Borussia Dortmund, 19 Eylül Pazar günü kendi sahasında Union Berlin’i konuk etti. Signal Iduna Park’ta oynanan iki takım arasındaki bu mücadeleyi 4 – 2’lik gibi bir skorla kazanan taraf Borussia Dortmund oldu.

Ev sahibi Borussia Dortmund’a galibiyeti ve 3 puanı gtiren golleri Guerreiro, Erling Haaland (2) ve Marvin Friedrich (endi kalesine) attı. Konuk takım Union Berlin’in gollerini ise Max Kruse ve Andreas Voglsammer kaydetti.

Borussia Dortmund ve Union Berlin Maçının Golleri

Almanya Bundesliga’nın 5. Haftasında oynanan mücadelenin 10. Dakikasında ev sahibi Borussia Dortmund, Raphael Adelino Jose Guerreiro’nun attığı gol ile karşılaşmada 1 – 0’lık skor ile öne geçen taraf oldu. Maçın 24. Dakikasında ev sahibi Borussia Dortmund, Thomas Meunier’in asistinde Erling Haaland’ın attığı gol ile karşılaşmada durumu 2 – 0 yaptı.

Mücadelenin ilk yarısında başka gol olmayınca ilk 45 dakika 2 – 0 sona erdi. Mçaın 52. Dakikasında ev sahibi Borussia Dortmund, Union Berlin oyuncusu Marvin Friedrich’in kendi kalesine attığı gol ile karşılaşmada durumu 3 – 0 yaptı. Maçın 57. Dakikasında konuk takım Union Berlin, maçın hakemi tarafından penaltı kazandı.

Bu penaltı atışını kullanmak iin topun başına geçen Max Kruse, attığı gol ile karşılaşmada durumu 3 – 1 yaptı. Maçın 81. Dakikasında konuk takım Union Berlin, Giebelmann’ın asistinde Voglsammer’in attığı gol ile karşılaşmada durumu 3 – 2 yaptı. Maçın 83. Dakikasında ev sahibi Borussia Dormund, bu kez Hummels’in asistinde bir kez daha Erling Haaland’ın attığı gol ile karşılaşmada durumu 4 – 2 yaptı.

Mücadelenin kalan dakikalarında başka gol olmayınca ev sahibi Borussia Dortmund, kendi sahasında konuk ettiği Union Berlin’i 4 – 2 mağlup etti.

Borussia Dortmund ve Union Berlin’in Bundesliga Puan Durumu

Almanya Bundesliga’nın 5. Haftasında oynanan karşılamada Borussia Dortmund, 3 puanı hanesine yazdırdı ve Bundesliga’da puanını 12 yaptı ve üçüncü sıraya yerleşti. Konuk takım Union Berlin ise haftayı puansız kapattı ve Bundeliga’da 6 puan ile sekizinci sırada kaldı.