Bosna Hersek’te Hakemi Diri Diri Yakacaklardı

Bosna Hersek Premier Ligi, Velez Mostar – Borac mücadelesinde akıl almaz olaylar yaşandı. Velez Mostar’ın ev sahipliğinde gerçekleşen mücadelede 2  – 0 yenilmesinin ardından taraftarlar, maçta düdüğü çalan Sabrija Topalovic’e tepki gösterdi. Maçın hakemi Topalovic Veiki yardımcısını taşıyan araç, öfkeli taraftar grubu tarafından hareket halinde iken ateşe verildi. Yaşanan bu vahim olayın ardından otomobil kullanılmaz duruma geldi. İşte Bosna Hersek Premier Ligi’ne damga vuran olaylara dair merak edilen tüm ayrıntılar…

Bosna Hersek Premier Ligi, spor tarihi açısından aykırı olaylara tanıklık etti. Velez Mostar’ı destekleyen holigan bir grup maçın hakeminin aldığı kararlar sonucunda taşkınlık yaratarak hakemin yardımcısını taşıyan aracı ateşe verdi. Araba kullanılamaz hale gelirken hakem yardımcısının durumunun kritik olmadığı öğrenildi. Polisler, yaşanan bu vahim olayın ardından suçluları yakalamak üzere harekete geçti. Taşkınlıklar esnasında bir kişi yaralanarak tedavi edilmek suretiyle hastaneye götürüldü.

Seyirciler Sahaya İndi

Velez Mostar – Borac mücadelesinin 82. dakikasında işler çığırından çıktı. Velez Mostar’ın ev sahibi olduğu mücadelede 2 – 0 mağlup olması taraftarları öfkelendirdi. Karşılaşmayı yöneten hakem Sabrija Topalovic’in aldığı kararlara tepki gösteren sinirli taraftar grubu, hızını alamayarak yeşil sahaya indi.

Taşkınlık yaratan holiganlar, akıl almaz bir olaya imza attı. Centilmenlikten ve spor ahlakından uzak olan bu tavır, Bosna Hersek medyası tarafından da hem çok konuşuldu hem de çok eleştirildi. Hakemin yeşil saha içerisinde aldığı karara öfkelenen holigan grup, hakem yardımcısının arabasını kendisi içerisindeyken yaktı. Araç, çıkan yangından ötürü kullanılamaz hale geldi. Polis, suçluların peşinde.

Hakemler Ölümden Son Anda Kurtuldu

Bosna Hersek Premier Ligi’nde taraftarların çıkardığı olaylar kötü sonuçlandı. Velez Mostar yanlıları, mücadeleyi yöneten hakem Topalovic Veiki yardımcısının içerisinde olduğu ve hareket halinde olan arabayı ateşe verdi. Yaşanan bu durumun ardından araç kullanılamaz hale geldi.

Bosna Hersek emniyet yetkilileri, arabayı ateşe veren suçluları yakalamak üzere harekete geçti. Velez Mostar – Borac karşılaşmasının ardından çıkan arbedede bir kişinin yaralandığı biliniyor. Yaralı kişinin hastanedeki tedavisi devam ediyor.