BOUPENDZA YOLCU

Atakaş Hatayspor’un Süper Lig’i sallayan 24 yaşındaki Gabonlu golcü oyuncusu Aaron Boupendza, Krasnodar’a aktarma oluyor. Bordo-beyazlı ekip, Rus kadrosu ile 8 milyon Euro bonservis bedeli karşılığında anlaşmaya vardı. Bu sürem Atakaş Hatayspor forması ile çıkmış olduğu 25 maçta 18 gol atan Aaron Boupendza, kariyerine Rusya’da devam etmeye hazırlanıyor.

Rus kadrosu Krasnodar, 24 yaşındaki Gabonlu oyuncu için 8 milyon Euro karşılığında Atakaş Hatayspor ile anlaşmaya vardı. Yapılacak sözleşmede Hatayspor, Boupendza bir sonraki bonservis bedelinde hisse sahibi olacak.

Sezon sonuna kadar bordo-beyazlı ekipte oynamaya devam edecek olan Gabonlu forvet, gelecek sürem Krasnodar forması giyecek. Krasnodar Genel Müdürü Khashig de Atakaş Hatayspor’un Süper Lig’i sallayan 24 yaşındaki Gabonlu golcü oyuncusu Aaron Boupendza’nın transferi mevzusunda görüşmelerin iyi gittiğini aktardı. Khashig, kısa zamanda güzel haber vermek istediklerini laflarına ekledi.

TARAFLAR GÖRÜŞÜYOR

Atakaş Hatayspor, Aaron Boupendza’nın transferi için Krasnodar ile görüşmelere başladı. Hatayspor Kulübü Onursal Başkanı Lütfü Savaş, düzenlemiş olduğu basın toplantısında Hatayspor’un son 5 senedir bizim ülkemizde başarılara imza attığını belirtti. Savaş, Hatayspor’un Süper Lig’de ekip duruşu, oyun planı, oyunlarında verdiği uyumlu futbol ve futbolcuların kalitesi mevzusunda ancak bizim ülkemizde değil dünyada birçok kulüpte seyredilir ve takip edilir pozisyona geldiğini kaydetti.

Bu sürem Atakaş Hatayspor forması ile çıkmış olduğu 25 maçta 18 gol atan Aaron Boupendza, kariyerine Rusya’da devam etmeye hazırlanıyor. Rus kadrosu Krasnodar, 24 yaşındaki Gabonlu oyuncu için 8 milyon Euro karşılığında Atakaş Hatayspor ile anlaşmaya vardı.

GÖRÜŞMELER İYİ GİDİYOR

Krasnodar Genel Müdürü Khashig de Boupendza’nın transferi mevzusunda görüşmelerin iyi gittiğini aktardı. Khashig, kısa zamanda güzel haber vermek istediklerini laflarına ekledi. Toplantıya Hatayspor Kulübü Başkanı Nihat Tazearslan, Hatayspor İdari ve Mali İşler Sorumlusu Aydın Toksöz, Hatayspor Sportif Direktörü Fatih Kavlak da katıldı.

Hatayspor’un Gabonlu golcüsü, geride kalan 26 haftada kaydettiği 18 golle Süper Lig’in en golcüsü oyuncusu durumunda. Yapılacak sözleşmede Hatayspor, Boupendza bir sonraki bonservis bedelinde hisse sahibi olacak. Sezon sonuna kadar bordo-beyazlı ekipte oynamaya devam edecek olan Gabonlu forvet, gelecek sürem Krasnodar forması giyecek.