Brest Kendi Sahasında Farklı Kazandı

Fransa Ligue 1’in 14. Haftasında Brest, 21 Kasım Pazar günü kendi sahasında Lens’i konuk etti. Francis Le Ble Stadyumu’nda oynanan iki takım arasındaki bu mücadeleyi 4 – 0’lık skor ile kaybeden taraf konuk takım Lens oldu. Ev sahibi Brest’e kendi sahasında galibiyeti ve 3 puanı getiren golleri Mounie, Chardonnet, Faivre ve Le Douaron kaydetti. Bu sonuç ile birikte deplasmanda oynadığı maçta rakibine mağlup olan konuk takım Lens, Fransa Ligue 1’de bu sezon 4. Mağlubiyetini almış oldu. Diğer yandan kendi sahasında oynadığı maçta rakibini mağlup etmeyi başaran ev sahibi Brest ise Fransa Ligue 1’de bu sezon 3. Galibiyetini elde etmiş oldu.

Brest’e Galibiyeti Getiren Goller

Fransa Ligue 1’in 14. Haftasında oynanan mücadeleye ev sahibi Brest, rakibi Lens karşısında Bizot, Chardonnet, Herelle, Gabriel, Duverne, Agoume, Belkebla, Faivre, Honorat, Le Douaron ve Mounie 11’i ile başladı. Diğer yandan konuk takım Lens ise rakibi Brest karşısına Leca, Gradit, Danso, Medina, Doucoure, Fofana, Clauss, Frankowski, Kakuta, Ganago ve Jean 11’i ile sahaya çıktı. İki takım arasındaki bu mücadelenin 3. Dakikasında ev sahibi Brest, oyuncusu Steve Mounie’nin attığı gol ile karşılaşmada 1 – 0’lık skor ile öne geçen taraf oldu. Maçın 13. Dakikasında ev sahibi Brest, Romain Faivre’nin asistinde Brendan Chardonnet’in attığı gol ile karşılaşmada skoru 2 – 0 yaptı. Maçın 33. Dakikasında ev sahibi Brest, Franck Honorat’ın asistinde Romain Faivre’nin attığı gol ile karşılaşmada durumu 3 – 0 yaptı. Mücadelenin ilk yarısında her iki takımdan da başka gol sesi çıkmayınca ilk 45 dakika 3 – 0 sona erdi. Maçın ikinci yarısında 69. Dakikada ev sahibi Brest, Marco Bizot’un asistinde Le Douaron’un attığı gol ile karşılaşmada skoru 4 – 0 yaptı. Maçın 74. Dakikasında konuk takım Lens’te Arnaud Kalimuendo, maçın hakemi tarafından görmüş olduğu direkt kırmızı kart oyun dışında kaldı. Mücadelenin kalan dakikalarında her iki takımdan da başka gol sesi çıkmayınca ev sahibi Brest, kendi sahasında konuk ettiği rakibi Lens’i 4 – 0’lık skor ile mağlup etti. Öte yandan iki takım arasındaki bu mücadelede ev sahibi Brest’te Duverne; konuk takım Lens’te Medina ve Doucoure maçın hakemi tarafından sarı kart gören futbolcular oldular.

Brest ve Lens’in Puan Durumu

Soccer Football – Ligue 1 – Brest v RC Lens – Stade Francis-Le Ble, Brest, France – November 21, 2021 RC Lens’ Gael Kakuta REUTERS/Stephane Mahe

Fransa Ligue 1’in 14. Haftasında oynanan karşılaşmada deplasmanda oynadığı maçtan mağlubiyet ile dönen konuk takım Lens, haftayı puan alamadan kapatan takımlardan biri oldu. Böylece konuk takım Lens, Ligue 1’de 24 puan ile dördüncü sırada kaldı. Diğer yandan kendi sahasında oynadığı maçı kazanan ev sahibi Brest, 3 puanı hanesine yazdırdı. Böylece ev sahibi Brest, Ligue 1’de puanını 15 yaptı ve on üçüncü sırada kendisine yer bulmuş oldu.