Brest ve Angers Maçında Kazanan Çıkmadı


Fransa Ligue 1’in 5. Haftasında Brest, 12 Eylül Pazar günü kendi sahasında Angers’i konuk etti. Stade Francis Le Ble’de oynanan iki takım arasındaki bu mücadele karşılıklı atılan goller ile 1 – 1 berabere sona erdi.


Ev sahibi Brest’in golünü Romain Faivre atarken; konuk takım Angers’in golünü ise Thomas Mangani attı. Bu sonuç ile birlikte ev sahibi Brest, Fransa Ligue 1’de üçüncü beraberliğini almış oldu. Öte yandan konuk takım Angers ise Fransa Ligue 1’de ikinci beraberliğini elde etmiş oldu.


Karşılıklı Atılan Goller


Fransa Ligue 1’in 5. Haftasında oynanan mücadelenin ilk yarısında hem Brest hem de Angers tehlikeli gol pozisyonları yakaladı. Ayrıca etkili ve kaleyi bulan şutlar ile gol bulmaya çalıan Brest ve Angers, ilk yarıda aradıkları gol ve golleri son vuruşları istedikleri gibi yapamadıkları için bulamadılar. Böylece iki takım arasındaki bu lig maçının ilk 45 dakikası golsüz eşitlik ile 0 – 0 berabere sona erdi. Maçın 62. Dakikasında ev sahibi Brest, maçın hakemi tarafından penaltı kazandı.


Bu penaltı atışını kullanmak üzere topun başına geçen Romain Faivre, attığı gol ile takımı Brest’i karşılaşmada 1 – 0’lık skor ile öne geçeirmeyi başardı. Daha sonra maçın 78. Dakikasında ise konuk takım Angers, maçın hakemi tarafından penaltı kazandı.


Burada ise topun başına geçen Thomas Mangani oldu. 34 yaşındaki Fransız orta saha oyuncusu, bu penaltı atışını gole çevirdi ve mücadelede 1 – 1’lik eşitliği sağlamış oldu. Karşılaşmanın kalan dakikalarında her iki takımdan da başka gol sesi çıkmayınca ev sahibi Brest, kendi sahasında konuk ettiği rakibi Angers ile yenişemedi ve mücadele 1 – 1 berabere sona erdi.


Angers 2. Sıraya Yerleşti


Fransa Ligue 1’in 5. Haftasında oynanan karşılaşmada ev sahibi Brest’te Gabriel, Honorat ve Said; konuk takım Angers’te ise Doumbia, Cabot ve Ounahi maçın hakemi tarafından sarı kart gören futbolcular oldular.


Öte yandan alınan sonuç neticesinde takımlar 1’er puanı paylaştı. Böylece ev sahibi Brest, Ligue 1’de 3 puan ile on yedinci sırada kendisine yer bulurken; konuk takım Angers ise 11 puan ile ikinci sıraya yerleşti.