Brooklyn Nets’te Hayal Kırıklıkları

Her zaman olduğu gibi bu sezon da basketbolseverlerin heyecanla takip ettiği NBA’in bu sezonki en büyük favorilerinden biri olan Brooklyn Nets’te çok ciddi bir hayal kırıklığı yaşanıyor. Normal sezonun bitiminden sonra Doğu Konferansı Play-Off’unda Boston Celtics ile eşleşen Siyah Beyazlı takım rakibi karşısında oynadığı ilk 3 maçın tamamında sahadan mağlup ayrılırken, serinin geriye dönmesi tam anlamıyla mucizelere kaldı. Bununla birlikte takımın yıldız oyuncularından Ben Simmons’ın 4’üncü maçta da forma giyemeyeceğine dair dedikodular takımda ciddi bir infial uyandırmışa benziyor.

Yıldızların Düşüşü

Bu sezon NBA’de kurduğu kadroyla birlikte çok iddialı bir konuma gelen Brooklyn Nets’te çok büyük bir hayal kırıklığı yaşanıyor. Normal sezonun bitiminden sonra Boston Celtics ile eşleşen Nets, rakibi karşısında oynadığı 3 maçın 3’ünü de kaybetti ve çok büyük bir hüsrana uğradı.

Eğer 4’üncü maçtan da galip ayrılamazsa rakibine 4-0 yenilerek şampiyonluk hayallerine veda edecek olan Siyah Beyazlı takımda NBA deyimiyle süpürülme riski de oyuncuların kariyerlerinde kötü bir dönemeç olabilir.

Bununla birlikte oynanan maçlardan sonra Kevin Durant, Kyrie Irving gibi oyuncular sorumlulukları üstlerine aldıklarına dair ifadeler kullansalar da taraftarlar bu hayal kırıklığının tek başına bir oyuncuya ait olamayacağı konusunda hemfikir.

Bu kadar yıldız oyuncunun bir arada olduğu bir kadroda nasıl böyle büyük bir başarısızlık yaşandı gerçekten akıl alır gibi değil.

Simmons Zahmet Etmiyor

Öte yandan zaten çok güçlü olan Brooklyn Nets kadrosuna takasla eklenen isimlerden biri olan ve çok önemli bir yıldız olarak gösterilen Ben Simmons ile alakalı eleştiriler de sürüyor.

En son 2021 playoffları Doğu Konferansı 2. tur mücadelesinde Atlanta Hawks‘a karşı forma giyen Simmons, eğer takımı “süpürülmeyi” engelleyemezse bu sezonu tamamıyla boş geçmiş olacak.

Sezona Philadelphia 76ers formasıyla başlayan Simmons, takaslanmak istemesi sebebiyle tek maçta bile forma giymemişti. Takas döneminin son gününde isteğine ulaşan ve Nets’e takaslanan Ben Simmons, bu sefer de fiziksel olarak hazır olamadığı ve sakatlık yaşadığı için bir türlü parkeye çıkamamıştı. Bununla birlikte ESPN’den Adrian Wojnarowski oyuncunun sırt ağrıları nedeniyle 4’üncü müsabakada da forma giyemeyeceğini açıkladı.

NBA denilince akla gelen ilk isim olan Wojnarowski’nin bu haberinden sonra Brooklyn Nets taraftarları daha da kızgın bir hale gelirken, oyuncu bu maçta forma giyemezse koca bir sezonu hiç maç oynamadan geçirmiş olacak.

Bu kadar dağınık ve başı buyruk oyunculardan kurulan bir kadronun başarıya ulaşması mümkün gözükmeyebilir ancak gerek Kyrie gerekse de Kevin Durant gibi isimler kafalarına şampiyonluğu koydukları zaman hiç bu tartışmalara mahal dahi vermeyen isimler. Nitekim bu iki ismin serinin sorumluluklarını üstlerine alıyor olmaları da onların şampiyonluğa dair hırslarından ve bu bağlamdaki büyük isteklerinden öte geliyor.