ÇAYKUR RİZESPOR 1 – 0 KAYSERİSPOR

Süper lig de 14. Haftanın Cumartesi günü karşılaşmalarından 16 : 00 seansında Karadeniz ekibi Çaykur Rizespor kendi sahasında Çaykur Didi Stadyumu’ nda Kayserispor ‘u ağırladılar.

İki takım içinde 3 puanın önemli olduğu mücadelede ev sahibi ekip Çaykur Rizespor 1 – 0’ lık skor ile galip olarak ayrılan taraf oldular.

Karadeniz ekibine galibiyeti getiren tek gol 48’ dakika da Kaptan Selim Ay tarafından geldi.

Karşılaşma sonunda Karadeniz ekibi Çaykur Rizespor puanını 10’ a yükseltirken 20. Sırada yer aldılar. Konuk ekip Kayserispor ise 16 puanda kalarak 13. Sırada yer aldılar.

ÇAYKUR RİZESPOR KENDİ SAHSINDA İYİ

Bu sezona kötü başlayan takımlardan birisi olan Karadeniz ekibi Çaykur Rizespor kendi sahasında üst üste 3 karşılaşmadan da galip olarak ayrılarak puanını 10’a kadar çıkarmayı başardılar.

Karşılaşmanın başlama düdüğü ile oyunun kontrolünü eline alan Karadeniz ekibi Çaykur Rizespor karşılaşma sonunda istatistiklere bakınca da topla oynama yüzdesi rakibine gmre daha fazlaydı.

Orta sahada rakibine iyi direnen Karadeniz ekibi Çaykur Rizespor ikili mücadeleler de de rakibine oran ile çok üstündü.

Karadeniz ekibi Çaykur Rizespor hızlı başladığı karşılaşmada sağlı ve sollu ortalar ile rakip ceza sahasında J. Pohjanpalo top ile buluşturmak istediler.

İlk yarıda aradıkları golü bulamayan ev sahibi ekip Çaykur Rizespor ikinci yarının başında duran toplara iyi çalışan takım aradıkları golü de duran top dan buldular. Boldrin’le ceza alanı solundan kullandığı serbest atışta topa ceza alanı arka direkte Selim kafayı vurdu, top ağlarla buluşarak takımını 1 – 0 öne geçiren golü kaydetmişti.

Hava toplarında etkili olmak isteyen Karadeniz ekibi Çaykur Rizespor sağlı sollu ortalara ile pozisyonlara girmek isteseler de 1 – 0 dan sonra oyun da biraz daha tempoyu düşürerek oyun içinde skoru tutmak istediler.

Karadeniz ekibi Çaykur Rizespor kendi sahasında iyi oynayan takım aynı performansı deplasmanda da gösterdikten sonra düşme hattından çıkacaklar dır ki haftaya oldukça zorlu deplasman da Fenerbahçe ye konuk olacaklar.

KAYSERİSPOR KAYBETMEYE DEVAM EDİYOR

Kayserispor ‘da kadroya bakıldığında tecrübeli isimler Emrah Başsan, Cardoso, Mensah sakat ve Fernandes kadro dışı. Kayserispor ‘da durum buyken genç yetenek Emre Demir’e şans vermek yerine Mustafa Pektemek ve İlhan Parlak’ı tercih eden bir teknik heyete sahip Kayserispor ‘un süper lig de bu sezon işi oldukça zor görünüyor. Halbuki bu gen yetenek Emre Demir ‘ i Barcelona’ya gitmeden adam gibi bir karşılaşmada izleyemeyeceğiz.

Karşılaşmaya donuk başlayan konuk ekip Kayserispor kaybetmeye devam ediyorlar. Zorlu mücadele de eksik oyuncularının çok olması takımı hücumda zorlasa da girdikleri pozisyonlardan da yararlanamadan döndüler.

En son kendi sahasın da Fatih Karagümürk’ ü yenen Kayserispor üst üste 3 karşılaşmadan 3 puan alamadan sahadan ayrıldılar.

Gelecek hafta ise kendi sahasında son günler de formda olan ekip Antalyaspor ile karşı karşıya gelecekler.