Çaykur Rizespor Yeniden Süper Ligde

Karadeniz ekibi Çaykur Rizespor geçen sezon düştükleri süper lig den bu sezon TFF 1. Lig ‘ de göstermiş oldukları üstün performansları ile yeniden süper lige yükselmeyi başardılar.

Spor Toto 1. Lig’in 38. haftasında evinde İzmir ekibi Altınordu ile 0 – 0 berabere kalan Bülent Korkmaz yönetimindeki Karadeniz ekibi Çaykur Rizespor, 68 puanla sezonu Samsunspor‘ un ardından 2. sırada tamamladı ve 1 sezonluk aranın ardından Süper Lig’e geri döndü. İzmir ekibi Altınordu ise TFF 2. Lig’e düştü.

2021 – 22 sezonunda Süper Lig’den düşen Karadeniz ekibi Çaykur Rizespor, 1 sezonluk aranın ardından Bülent Korkmaz yönetiminde Süper Lig’e geri döndüler.

BÜLENT KORKMAZ İLE DÜŞTÜLER BERABER ÇIKIYORLAR

Karadeniz ekibi Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Bülent Korkmaz, geçen sezon Süper Lig’de küme düşme üzüntüsü yaşadığı Çaykur Rizespor’u 1. Lig’de 2. yaparak yeniden en üst arenaya taşımayı başardı.

Beraber düştükleri süper lig den bu sezon gene beraber çıkan Bülent Korkmaz ve takımı Çaykur Rizespor zoru başardılar.

Karadeniz ekibi Çaykur Rizespor taraftarları, maçın bitiş düdüğüyle birlikte sahaya atlayarak futbolcuları ile beraber bu sevince ortak oldular. Büyük sevinç ile sahaya giren taraftarlar, Rizesporlu oyuncuların etrafını sarak şampiyonluk şarkıları söylediler. Şampiyonluk sevinci birlikte yaşayan futbolcular ve taraftarlar kucaklaşarak geride bıraktıkları bu sezonu büyük sevinç ile kutladılar. Futbolcular, Rizesporlu taraftarlara hatıra olarak forma ve kramponlarını hediye etmeyi de unutmadılar ki zaten taraftarlar oyuncuların üzerinde bir şey bırakmadı.

Yeniden Süper Lig’e dönme sevinci yaşayan taraftarlar büyük coşkuyla sahada horon oynayarak Şehir de şampiyonluk şarkıları söyleyerek kutladılar.

SÜPER LİGİN KALICI TAKIMLARINDAN BİRİSİ OLMAK İSTİYORLAR

1953 yılında kurulan Karadeniz ekibi Çaykur Rizespor ekibi, tarihi boyunca 27 sezon 1. Lig’de, 21 sezon da Süper Lig’de mücadele etme başarısı gösterdiler. En son olarak 2018 yılında çıktıkları Süper Lig’de 4 sezon geçiren yeşil mavililer, geçen sezon küme düşmüşerek sezonu 1. Lig de geçirmişlerdi.. Bu sezon ligi 2. sırada tamamlayan Karadeniz Çaykur Rizespor gelecek yıl 22. kez Süper Lig’de yer alacaklar.

Gelecek sezon için simdi den çalışmalara başlayan Karadeniz ekibi Çaykur Rizespor ‘ da tecrübeli teknik adam Bülent Korkmaz ile yola devam etme planları yapıyorlar. İstikrarlı bir kadro ile gelecek sezona hazırlanmak isteyen Karadeniz ekibi bu yaz transfer sezonunu çok yoğun geçirerek.

Süper lig de kalıcı ola bilmek için ellerinde ki kadroyu çok iyi bir şekilde güçlendirmesi gereken Karadeniz ekibi teknik adamları Bülent Korkmaz ile bir kez daha masaya oturarak gelecek sezon kadro planlamasında ve öncesinde hoca ile tekrar anlaşmaları gererkiyor.

Zorlu süreçlerden geçerek 1 sezonun ardından yeni den süper lige yükselme başarısı gösteren Karedeniz ekibi için bu büyük bir başarı olacak.