SUMUDİCA’NIN RİZE SERÜVENİ ERKEN BİTTİ

Gaziantep futbol kulübü teknik direktörlüğünü yaparak aldığı puan ve puanların yanında göstermiş olduğu performans ile adından sıkça bahsettiren Rumen teknik direktör Marius sumudica Geçtiğimiz günlerde teknik direktörlük koltuğuna oturduğu Çaykur Rizespor ile yollarını ayırdı. Yeşil Mavi Karadeniz temsilcisi Çaykur rizespor’da başarılı Rumen çalıştırıcı teknik direktörlük döneminin sona erdiği, başarı teknik direktör ile yolların ayrıldığı bildirildi.

GALİBİYET YÜZÜ GÖRMEDİ

Yeşil Mavi Karadeniz temsilcisi Çaykur Rizespor Rumen teknik direktör Marius Sumudica’nın sözleşmesinin karşılıklı bir şekilde fesh edildiğini bildirdi.  Çaykur Rizespor ekibi tarafından yapılan resmi bildiride, Rumen teknik direktör Marius sumudica Yolları karşılıklı olarak anlaşılarak ayrıldığı bildirilirken başarı teknik direktörü hizmetlerinden dolayı teşekkür edildi ve gelecekteki futbol hayatında başarılar dilendi.

Yeşil-mavili Karadeniz temsilcisi Çaykur Rizespor’un teknik direktörlük koltuğuna Geldiği günden beri sarı-lacivertli ekip Fenerbahçe ile oynanan karşılaşma dahil 7 mücadelede takımın başında yer almış olan tecrübeli teknik adam Marius sumudica galibiyet yüzü görmedi. 

Toplamda 7 karşılaşmada 3 beraberlik alan ve 4 karşılaşmadan da sahadan boynu bükük ayrılan Marius sumudica Gaziantep futbol kulübünde göstermiş olduğu başarılı performansın ardından Çaykur Rizespor ile puan alamaması ile Hayal Kırıklığı yaratmıştı. 

ÇAYKUR RİZESPOR’UN LİG PERFORMANSI

Süper Lig kapsamında oynadığı 28 karşılaşmadan 7 galibiyet alan yeşil-mavili Karadeniz temsilcisi Çaykur Rizespor 10 karşılaşmada rakibi ile 1’er puanın bölüşürken 11 karşılaşmada ise sahadan puan alamayarak boynu bükük bir şekilde ayrıldı.  Peki kiledere tam 32 kez havalandırma başarısı gösteren Karadeniz temsilcisi kalesinde görmüş olduğu 44 gole mâni olamayarak eksi averajda bulunuyor. 

Yeşil Mavi Karadeniz temsilcisi 28 karşılaşmanın ardından toplamda 31 puan toplamış olarak Süper Lig’in 14 sırasında kendine yer buldu. Marius Sumudica Geçtiğimiz günlerde teknik direktörlük koltuğuna oturduğu Çaykur Rizespor ile yollarını ayırdı.

Yeşil Mavi Karadeniz temsilcisi Çaykur rizespor’da başarılı Rumen çalıştırıcı teknik direktörlük döneminin sona erdiği, başarı teknik direktör ile yolların ayrıldığı bildirildi. 7 mücadelede takımın başında yer almış olan tecrübeli teknik adam Marius sumudica galibiyet yüzü görmemişti.