Çaykur Rizespor’un Konuğu Karagümrük

Sezonun ikinci haftasında Rizespor evinde İstanbul ekibi Karagümrük ile karşı karşıya gelecekler.

Çaykur Rize’ye Zorlu Rakip

Sezona İstanbul’da açılış maçında geçtiğimiz sezon şampiyonu Beşiktaş ‘a konuk olmuş sahan 3-0 skor ile mağlup olarak ayrıldılar.

Sezon ilk haftasın da özellikle hücumda oldukça etkisiz kalan takım zorlu Karagümrük maçında hücum yönünü zenginleştirmeli.

Hücumda Alper Potuk ve E. Sabo dışında aktif alanda topla etkili olabilecek oyuncu olmayan takım Karagümrük maçında bu iki oyuncusunun performansı özellikle maçın gidişatında etkili olacaktır.

Öte yandan Galatasaray ‘ a transfer olan oyuncusu Oğulcan Çağlayan transferinde belirsizliği de sona ermiş gibi oyuncu karşılığın da sarı kırmızlı kulüpten Ali yavuz kol’ u bonservisi ile Yunus Akgün ve Atalay Babacan ise kiralık olarak Çaykur Rizespor’un yolunu tutacaklar.

Fatih Karagümrük İki De İki Yapmak Pesinde

Yeni sezona evinde Erol Bulut yönetimindeki Gaziantep ile oynadıkları maç da rakibini 3-2 yenerek yeni sezona üç puan ile başlayan İstanbul ekibi devamını getirmek istiyor.

Hocası Daniele Cavalletto ile oldukça iyi bir uyum sağlayan İstanbul temsilcisi gecen sezon 5 li savunma ile oynayan hoca bu sezona 4-2-3-1 ile başladı.

Bu sene yaş ortalaması bir hayli yüksek olan Karagümrük Orta saha da takımın beyni olan L.Biglia ile rakip Ç. Rizespor’un  savunma arkası arası harika pasları ile oradaki boş alanları oldukça etkili kullanacaklardır. Özellikle ileri uçta bulunan Kerim Frei ile Ahmed Musa Rize savunmasına oldukça zor anlar yaşatacaklar. Formda olması ile de forvet Aleksandar Pesic in rakip savunmacı oyuncuları bir hayli yıpratacaklardır.

Haftanın en gollü maçlarından biri olması beklediğim maçta konuk takım Karagümrük Rize’den üç puan ile ayrılan takım olacaktır.

Takımlarda Beklenen Muhtemel 11 Ler:

Çaykur Rize: Kale: Gökhan Akkan Savunma: Fabricio Baiano, Cemali Sertel, Selim Ay, Holmen Orta saha : D. Đoković, E. Sabo, B. Dabo, Ronaldo Mendes, Alper Potuk Forvet: L. Remy

Fatih Karagümrük: Kale: E. Viviano Savunma: V. Hedenstad, J. Balkovec, M. Benatia,                         E. Zukanović Orta Saha: L. Biglia, E. Öztümer, Kerim Frei, E. Öztümer, A. Musa Forvet: A. Pesic