CENGİZ İTALYA YOLCUSU

İçerisinde bulunduğumuz sezon başlamadan önce İtalyan devi Roma’dan Premier Lig’in köklü Kulübü Leicester City kiralık olarak transfer olan yetenekli ve milli futbolcumuz Cengiz Ünder İtalyan ekibine tekrar dönmeye hazırlanıyor.

Bir başka milli oyuncumuz Çağlar söyüncünün de formasını giymiş olduğu Premier Lig’in güçlü ekiplerinden Leicester City Içerisinde bulunduğumuz sezonun sonu itibariyle kiralık sözleşmesi bitecek olan milli futbolcumuz Cengiz Ünder’in 20 milyon Euro’luk opsiyonlu satın alma maddesini aktif hale getirmeyeceği öğrenildi.

OPSİYON KULLANILMAYACAK

Premier Lig’in güçlü ekibi Leicester City içerisinde bulunduğumuz sezonun başı itibariyle kiralık olarak kadrosuna dahil etmiş olduğu ve 20 milyon euro satın alma opsiyonu bulunan Cengiz Ünder ile Sezon sonunda Yolları ayırma kararı aldı. Yabancı basında yer alan habere göre sezonun başında İtalya’nın dev ekibi Roma’dan Premier.Lig kulübüne kiralanmış olan milli futbolcumuz Cengiz Ünder’in içerisinde bulunduğumuz sezonun sona ermesi itibariyle İtalyan Kulübü Roma’ya tekrar dönüş yapılacağı iddiasında bulunuldu.

Premier Lig ekibi milli oyuncunun kiralık sözleşmesinde yer alan 20 milyon Euro’luk bonservisini satın alma opsiyonunu aktif etmeyi düşünmüyor. İçerisinde bulunduğumuz sezonda Premier Lig ekibi forması altında 29 karşılaşmada boy gösteren yetenekli kanat oyuncusu Cengiz Ünder 2 kez rakip fileleri havalandırmayı başarırken 3 de Asist yaparak 5 doğrudan katkı sağlamayı başarmıştı. İkii oyuncu Cengiz Ünder’in İtalyan Kulübü Roma ile 2022 2023 sezonunun sonuna kadar sözleşmesi devam ediyor.

ROMA PERFORMANSI

2016-2017 sezonunda yetenekli oyuncu fabrikası altınordu’dan geçtiğimiz sezonun şampiyon ekibi Medipol Başakşehir’e 4,8 milyon Euro karşılığında transfer olmuş olan yetenekli oyuncu Cengiz Ünder 017-2018 sezonunda ise Başakşehir’de göstermiş olduğu başarılı performansın ardından İtalyan devi Roma’ya 14,25 milyon euro bonservis bedeliyle transfer olmuştu. Yetenekli kanat oyuncusu Cengiz Ünder 2017-2018 sezonunda İtalya Ligi’nde 26 karşılaşmada forma giyerken 7 kez rakip fileleri havalandırmıştı ve bir de Asist yapmıştı. 

Aynı sezon ve Şampiyonlar Ligi karşılaşmasında boy gösteren Cengiz Ünder bir kez rakip ağları havalandırmayı başarmış ve bir de Asist yapma başarısı göstermişti. İtalyan devinin forması altında 2018-2019 sezonunda 26 Lig karşılaşmasına çıkan Cengiz Ünder 3 gol atıp 7 Asist yaparak iyi bir performans ortaya koymuştum Şampiyonlar Ligi’nde ise adından sıkça söz ettiren yetenekli oyuncu 6 karşılaşmada 3 kez rakip fileleri havalandırmıştı ve 2 de Asist yaparak 5 gole doğrudan katkı sağlamıştı. 2019-2020 sezonunda yalnızca 18 İtalya ligi karşılaşmasında forma şansı bulan yetenekli oyuncu Cengiz Ünder 3 kez rakip fileleri havalandırmayı başarmıştı.