Cimbom’dan Yusuf Yazıcı Hamlesi! Sürpriz Transfer

Son dakika transfer haberi Sarı Kırmızılı ekipten geldi! Galatasaray’ın ismi Fransız takımlarından Lille forması giyen Yusuf Yazıcı ile birlikte anıldı. 24 yaşındaki genç yeteneğin ilk 11 kadrosunda kendisine yer bulmakta güçlük çekmesi nedeni ile Cimbom’a gelebileceği konuşuluyor. Aslan taraftarları Yusuf Yazıcı’nın Süper Lig’e dönmesine dair iddiaları heyecan ile karşıladı. İşte Galatasaray’ın son dakika transfer gelişmesine dair merak edilen tüm ayrıntılar…

Trabzonspor altyapısında yetişen Yusuf Yazıcı, 2015’de Karadeniz devinin A takımına 50 bin Euro karşılığında transfer oldu. 24  yaşındaki genç yetenek 4 sene sonra LOSC Lille’e 13 milyon Euro transfer bedeli ve 17,50 milyon Euro bonservis bedeli ile gitmişti.

Yazıcı Süper Lig’e Geri Dönecek Mi?

Yusuf Yazıcı, Trabzonspor’da gösterdiği başarılı performans ile hala Bordo Mavili taraftarlar tarafından övgü ile anılıyor. 10 numara oyuncusu 2019’dan beri LOSC Lille’de forma giyiyor. Geçen sezon 24 yaşındaki sporcunun Ligue 1 şampiyonluğuna erişmesi büyük yankı uyandırmıştı. Ancak genç yetenek, bu sezon kendisine ilk 11 arasında kadro bulmakta güçlük çekiyor.

Yedek kulübesine gerilemekten hiç memnun olmayan Yusuf Yazıcı için Süper Lig takımları kolları sıvadı. Galatasaray’ın transfer konusunda son derece iddialı olduğu gözlerden kaçmadı.

Yazıcı’nın Sözleşmesindeki Özel Madde…

Alınan duyumlara göre Aslan yönetimi, hem Gedson Fernandes’i hem de Yusuf Yazıcı’yı ocak ayındaki transfer döneminde kadrosuna dahil etmeyi planlıyor. Ancak 24 yaşındaki sporcunun Sarı Kırmızılı forma giymesi için Cimbom’un LOSC Lille’in yanı sıra Trabzonspor’u da anlaşma konusunda ikna etmesi gerekiyor.

1,83 metre boyundaki 10 numara oyuncusunun Fransız takımı ile olan sözleşmesi 2024 tarihinde sona erecek. Bordo Mavili yöneticiler Yusuf Yazıcı’yı LOSC Lille’e satarken mukaveleye özel bir madde ekletmişti. Bu maddeye göre 24 yaşındaki genç yetenek, Türkiye’deki kulüplerden herhangi birine satılamayacak ya da kiralanamayacak. Lille, böyle bir transfer gerçekleştirdiği takdirde Fırtına’ya 20.000.000 Euro tazminat ödemek durumunda kalacak.

Galatasaray’ın Yusuf Yazıcı transferinin hiç kolay olmayacağı öngörülüyor. Sarı Kırmızılı yöneticiler Trabzonspor ile görüşüp onay almak durumunda.