Cristiano Ronaldo’nun Yeni Takımı Belli Oldu

Manchester United takımı ile yaşadığı büyük tartışmaların ardından olaylı bir şekilde ayrılan Cristiano Ronaldo’nun yeni takımını İspanyol basını açıkladı. Üstelik Portekizli yıldızın yeni takımının formasını giyeceği tarih de ilk kez belirtilirken, Süper Lig’den yolu geçen futbolcularla takım arkadaşı olacak. Ünlü İspanyol haber sitesi Marca’da yer alan içeriğe göre Cristiano Ronaldo, 1 Ocak 2023 tarih itibariyle Suudi Arabistan ekibi Al-Nassr kulübünün futbolcusu olacak. İngiliz devi Manchester United’dan ayrılmasından itibaren yıldız oyuncuya büyük bir ilgi gösteren Al-Nassr kulübünün, Cristiano Ronaldo ile 2.5 yıllığına anlaşmaya vardığı iddia edildi.

Eğer bu transfer gerçekleşirse Cristiano Ronaldo, sezon başına maaş artı reklam gelirleri de dahil olmak üzere 200 milyon euro civarında bir ücret kazanacak. Portekizli süperstar, imzayı atmasının ardından büyük bir rekor kırarak dünyanın en çok kazanan futbolcusu haline gelecek. Bu sonuçla yılda yaklaşık 70-75 Milyon Euro kazanan Neymar ve Lionel Messi’yi geçmiş olacak. Öte yandan transferin tamamlanması halinde Cristiano Ronaldo, yolu ülkemizden geçen Anderson Talisca,  Vincent Aboubakar ve Luiz Gustavo ile Al Nasst kulübünde buluşarak takım arkadaşı olacak.

Dünya Kupası Öncesinde Çok Tartışılmıştı

Portekizli süperstar, Manchester United ile olan sözleşmesini feshetmiş ve sonrasında milli takım kampına katılarak önce Bruno Fernandes ile ve akabinde Cancelo ile yaşadığı ufak çaplı gerilim nedeniyle gündeme gelmişti. Portekiz Milli Takımı’ndan arkadaşlarıyla yaşanan bu olaylar Cristiano Ronaldo’yu Dünya Kupası arifesinde moddan düşürerek tartışılır konuma getirmişti. Ancak Portekiz ve Ronaldo bu tartışmalar sürerken takımın iki maçını da kazanması nedeniyle buzları eritmiş oldu..

37 yaşındaki Portekizli yıldız, Manchester United ile geçirdiği çalkantılı döneme rağmen mental olarak zor da olsa turnuvaya odaklanmayı başardı. İspanyol basını ise Portekizli yıldızın anlaşmaya vardığı yeni takımını duyurarak Ronaldo’yu gündeme bomba gibi düşürdü.

Verdiği Röportajla İpleri Koparmıştı

Kulübü Manchester United ile Cristiano Ronaldo arasındaki ipler, Portekizli oyuncunun vermiş olduğu röportajla tamamen kopmuştu. Teknik Direktör Erik ten Hag’a hitaben sert sözler sarf eden yıldız futbolcu, Ona saygısının olmadığını, çünkü onun da kendisine saygı göstermediğini, kendisine saygısı olmayana asla saygı duymayacağını ifade eden Ronaldo, Manchester United yöneticilerinin yeni doğan kızının hastalığına inanmadığını, bunun utanç verici bir durum olduğunu, çünkü sözüne güvenmediklerini, sezon öncesi hazırlık kampına da bu yüzden katılmadığını, ailesinin yanında olması gerektiğini ve bilindiği üzere Manchester United’ın marketing yapan bir kulüp olduğunu dile getirerek ortamı kızıştırmıştı.

Bunun üzerine United kulübü de bir açıklama yaparak, Cristiano Ronaldo ile karşılıklı anlaşma sonrası derhal Manchester United’dan ilişiğinin kesildiğini, Old Trafford’daki iki döneminde çıktığı 346 maçta 145 gol atarak yaptığı muazzam katkısından dolayı kendisine teşekkür ettiklerini, kendisine ve ailesine gelecekte başarılar dilediklerini belirtmişti.