Demir Grup Sivasspor Farklı Kaybetti 5-0

UEFA Avrupa Konferans Ligi play-off rövanş mücadelesinde temsilcilerimizden Demir Grup Sivasspor, 26 Ağustos Perşembe günü deplasmanda Danimarka takımlarından Kopenhag’a konuk oldu. Hatırlanacağı üzere iki takım arasındaki ilk maçı Kopenhag, deplasmanda 2 – 1 kazanmıştı. İki takım arasındaki bu rövan mücadelesini ise 5 – 0 gibi farklı bir skor ile kaybeden taraf bir kez daha konuk ekip Demir Grup Sivasspor oldu. Ev sahibi Kopenhag’a hem galibiyeti hem de turu getiren golleri Stage, Daramy, Lerager, Pep Mas ve Höjlund kaydetti. Bu sonuç ile birlikte deplasmanda oynadığı maçı kaybeden teknik direktör Rıza Çalımbay yönetimindeki temsilcimiz Demir Grup Sivasspor, Avrupa macerasına veda etmiş oldu.

Kopenhag ve Demir Grup Sivasspor Maçının Detayları

UEFA Avrupa Konferans Ligi play-off rövanş mücadelesinde Parken Stadyumu’nda Kopenhag ile Demir Grup Sivasspor kozlarını paylaştı. İki takım arasındaki bu mücadelede ev sahibi Kopenhag, rakibi Demir Grup Sivasspor karşısında Grabara, Diks, Khocholava, Stage, Boilesen, Pep Biel, Zeca, Falk, Daramy, Wind, Kristiansen 11’i ile maça başladı. Öte yandan konuk takım Demir Grup Sivasspor ise rakibi Kopenhag karşısında Ali Şaşal Vural, Ahmet Oğuz, Koray, Uğur Çiftçi, Ziya Erdal, Isaac Cofie, Fajr, Hakan Arslan, Max Gradel, Kayode, Leke James 11’i ile sahaya çıktı. Maçın 24. Dakikasında ev sahibi Kopenhag, Stage’nin attığı gol ile karşılaşmada 1 – 0 öne geçen taraf oldu. Maçın 39. Dakikasında ev sahibi Kopenhag, bu kez Daramy’nin attığı gol ile karşılaşmada skoru 2 – 0 yaptı.

Mücadelenin ilk yarısı 2 – 0 sona erdi. Maçın 57. Dakikasında Kopenhag, Lerager’in attığı gol ile mücadelede durumu 3 – 0 yaptı. Maçın 62. Dakikasında Kopenhag, bu kez Pep Mas’ın attığı gol ile aradaki farkı 4’e çıkartarak karşılaşmada skoru 4 – 0 yaptı. Maçın 76. Dakikasında Kopenhag, Höjlund’un attığı gol ile karşılaşmada skoru 5 – 0 yaptı. Mücadelenin kalan dakikalarında başka gol olmayınca Kopenhag, temsilcimiz Demir Grup Sivasspor’u 5 – 0 mağlup etti.

Gruplar Belli Olacak

UEFA Avrupa Konferans Ligi play-off rövanş mücadelesi kapsamında oynanan maçta temsilcimiz Demir Grup Sivasspor, deplasmanda konuk olduğu rakibi Demir Grup Sivasspor’a 5 – 0 yenildi ve Avrupa macerası sona ermiş oldu. Öte yandan UEFA Konferans Ligi’nde gruplara kalmayı başaran takımların gruplardaki rakipleri ise 27 Ağustos Cuma günü yapılacak olan kura çekimi ile belli olacak.