Demir Grup Sivasspor Moldova’lı Petrocub’a Karşı

Adını pek duymasak da Türk futbolu için önemli bir yere sahip takımlarından Demir Grup Sivasspor UEFA Avrupa Konferans Ligi 2. ön eleme turunda Moldova’lı Petrocub ile karşılaşmak için hazırlıklarını tamamlamış gözüküyor.

Kulüp sözcüsünün yaptığı açıklamaya göre kırmızı-beyazlı takım kendi kulüp tesislerinde müsabaka öncesi son antrenmanını gerçekleştirdi. Demir Grup Sivasspor direktörü Rıza Çalımbay koordinatörlüğünde gerçekleştirilen bu son antrenman aşağı yukarı 1:30 saat sürdü.

Maç Hazırlıkları Hakkında Neler Biliyoruz?

Aktif olarak futbol oynadığı dönem boyunca bir çok başarıya imza atan teknik direktör Rıza Çalımbay, bir diğer adıyla meşhur “Atom Karınca” Sivasspor’a başarıyı kazandırmak için takımı oldukça zorlayan bir antrenman süreci hazırladı. Bu hazırlıklar kapsamında Demir Grup Sivasspor kulüp tesislerinde gerçekleşmiş olan antrenmana ısınma koşusu ile başlayan kırmızı-beyazlı takımın oyuncuları; 5’e 2 top kapma, pas ve pres çalışmalarıyla antrenmana çeşitlilik katarak devam etti.

Hazırlıklar kapsamında minyatür kale maç ve çabukluk idmanlarına da önem veren takım son aşamada yarı sahada çift kale maç ve taktik çalışmalarına ağırlık vererek antrenmanını sonlandırdı. Bu antrenman hazırlığı biz seyircilere ve sevgili futbol tutkunlarına ilk maçtan galibiyetle ayrılan kırmızı-beyazlı takımın Petrocub ile gerçekleşecek müsabakasını çok ciddiye aldığını gösteriyor. 

Son Mücadele Nerede, Ne Zaman Yapılacak?

Demir Grup Sivasspor son gaz tüm hazırlıklarına devam ederken 29 Temmuz 2021 tarihinde gerçekleşecek müsabaka öncesi Sivas Valisi Salih Ayhan moral amaçlı Sivasspor antrenmanını ziyaret etti. Kulüp Başkanı Mecnun Otyakmaz, Başkan Vekili Erdal Sarılar ve Asbaşkan Faruk Taşseten tarafından karşılanan Vali Ayhan Sivasspor’un Moldova’lı Petrocub’a karşı bir önceki galibiyetlerini tebrik etti.

Bir önceki maçtan 1-0 galibiyetle ayrılan kırmızı-beyazlı takım rövanş maçı için tüm Sivas’ın ve biz futbol severlerin desteğini arkasına almış durumda. Yarın 4 Eylül Stadyumu’nda gerçekleşecek olan müsabaka için Sivas Valisi Salih Ayhan Sivasspor’a başarı dileklerini iletmeyi de unutmadı.