DENİZLİSPOR’A ŞOK

Bu sezon sergilediği performansla ligin dibine demir atan Denizlispor son lig maçında kendi sahasında Atakaş Hatayspor’a 2-0 mağlup olmuştu. Özellikle Hugo Rodellaga olmadan sıradan bir TFF 1.Lig takımına dönüşen Ege temsilcisi kaptanı ‘Hugoita’yı mumla aramıştı. Bu mağlubiyetle birlikte ligde 10.mağlubiyetini alan yeşil siyahlılara bir şok daha geldi. Denizlispor’da geçen sezon kaleyi koruyan Adam Stachowiak, alacaklarını tahsil edemediği gerekçesiyle kulübü FIFA’YA şikâyet etmişti.

127.000 EURO

Mali açıdan zor günler geçiren Denizlispor’da sezon devam ederken ara transfer öncesi takımı kanat oyuncularından Ismail Aissati de alacaklarını tahsil edemediği gerekçesiyle sözleşmesini tek taraflı feshetmişti. Kulüpteki oyuncular Atakaş Hatayspor karşılaşması öncesi alacaklarının ödenmediği gerekçesiyle de antrenmana çıkmama kararı alıp kulübü boykot etmişler ve neticesinde karşılaşmayı 2-0 mağlup tamamlamışlardı.

Maçın ardından bir kötü haber de FIFA’dan Denizlispor’a geldi. Geçen sezon kulübün kalesini koruyan Adam Stachowiak kulüpten 127 bin Euro alacağı olduğunu ve bu paranın kendisine tahsil edilmediğini söyleyerek FIFA’ya başvurmuştu. Dava sonucuna karar veren FIFA, yeşil siyahlı kulübe transfer yasağı verdi.

NE OLDU

Geçen sezon kaleyi koruyan Stachowiak, sezon sonu bitecek sözleşmesini uzatmak istemiş ancak mevcut maaşının da iki katına çıkarılmasını talep etmişti. Bunun üzerine kulüp sözleşmesini uzatmak istememiş ve Adam Stachowiak serbest kalmıştı. Bu dönemden alacakları olduğunu dile getiren Leh kaleciye transfer döneminin sonuna kadar 127 bin Euro ödeme yapılmazsa yeşil siyahlı kulübü ikinci yarı daha zor günler bekleyebilir.

UMUT VAR

Denizlispor Başkan Yardımcısı ve Basın Sözcüsü Yavuz Cinkaya bu hafta bitmeden Polonyalı kaleciye gereken ödemenin yapılacağını ve gelecek haftaya kadar yeni transferleri kadrolarına katacaklarını belirtti. Halihazırda iki oyuncuyla anlaştıklarını ve bunu da gelecek hafta açıklayacaklarını dile getiren Cinkaya sözlerine böylelikle son verdi.

ADAY VAR MI?

Gelecek başkan adaylığı seçiminde aday olacağı konuşulan Denizlili iş insanı Turgay Mersin ise kulübe başkan olmak gibi bir hedefinin olmadığını ifade etti.

YORUM

Ismail Aissati de dile getirdiğim sorunlar Adam Stachowiak için de geçerli. Denizlispor alt yapısından bir tane kaleci çıkmıyor mu ki Adam Stachowiak’a yöneliyoruz. Kariyeri ortada, başarısı ortada olan bir futbolcu için bu cezayı yemeye gerek var mı? Bizim hangi oyuncumuz bir kulübümüzü FIFA’ya şikâyet ediyor? Yabancı gelsin, evet ancak kaliteliyse ve iyiyse gelsin. Hep birlikte kalitemiz yükselsin.