DEVRE ARASIN’DA GALATASARAY’DA AYRILIK BAŞLIYOR

Sarı kırmızılı takım Galatasaray ‘ da Ocak ayı bekleniyor. Devre arası transfer dönemi ile takım da sezon başındaki gençli yapılanması ocak ayında devam edecek.

Yaz transfer döneminde ki gibi takımda genç isimler ile yola devam etmek isteyen sarı kırmızılı takım kadrosuna kattığı, Sacha Boey, Victor Nelsson, Halil Dervişoğlu, Barış Alper Yılmaz, Berkan Kutlu, Cicaldau ve Morutan gibi genç ve potansiyelli yüksek genç oyunculara bu devre arası transferinde de yönelmeleri bekleniyor.

Tecrübeli teknik adam Fatih Terim ‘de Ocak ayında ki transfer dönemine hazırlandıkları söyleyen teknik adam kadroda düşünmediği oyuncular ile de yollarını ayırmaya hazırlanıyorlar.

DEVRE ARASINDA KADRO GÜÇLENECEK

Kadroda bir yerli kaleci ile beraber savunmaya sol ve sağ bek için alternatif isimler arayan sarı kırmızlı takım merkez orta sahaya da bir 6 numara takviyesi yapmak istiyorlar.

Bu liste ile beraber her iki kantta da oynaya bilen bir oyuncu ararken kadrosunda 3 tane Santraforu bulunan Galatasaray bu bölgeye de en az 1 oyuncu ile güçlendirmeyi planlıyorlar.

Özellikle Santrafor bölgesinde genelde her takımlar da en az 4 oyuncu yazılırken sarı kırmızılı takım da Halil Dervişoğlu, M. Diagne ve Mostafa Mohamed var.

SARI KIRMIZLI TAKIM’DA YOLCULAR BELLİ OLUYOR

Sarı kırmızlılar devre arasında kadroda gençleşmeye devam ederken düşünülmeyen tecrübeli isimler ile yüksek maaş ile takıma yük olan oyuncular devre arasında yollanacak.

Bu sezon ki gençleşme planı ile kadroda ki tecrübeli isimler ile yollarını ayıran sarı kırmızlı takım devre arasında bu plana sadık kalacaklar.

Kadroda yaş ve yıllık kazancı yüksek olan oyuncuların başında gelen tecrübeli 34 yaşında ki Hollandalı futbolcu R. Babel yer alıyor. Bu sezon takım da yıllık 2,5 Milyon Euro net kazancı bulunun tecrübeli isim ile yollar ayrılmak isteniyor. Yaz transfer döneminde de yolarını ayırmak isteyen sarı kırmızlılar oyuncuyu ikna edememişlerdi.

Sarı kırmızlı takım daki savunmada yaptığı büyük hatalar ile teknik adam Fatih Terim tarafında yedek kulübesine gönderilen Luyındama ‘ da devre arasında gidecekler arasında. 2 yıllık daha sözleşmesi bulunan oyuncu için Marcao ‘nın takımdan ayrılma ihtimali de olduğu için kadroda tutulacak yada İngiltere’ den ilgilenen takımların devre arsında teklif getirmesi halinde ayrılacak.

En fazla kazanan isimler den olan Cezayirli oyuncu Sofiane Feghouli de takımdan ayrılacak isimler arasında. Cezayirli oyuncu yıllık kazancı 3.85 Milyon Euro olsa da İstanbul da kalmak istemesi ile yıllık kazancında indirim yapar ise takım da tutulacak.

Brezilyalı Assunçao beklenen performansa ulaşmayan genç oyuncu devre arasında takımdan gönderilecek isimlerden birisi oldu.

Beklentilerin altında kalan Aytaç, Yedlin ve Ömer için de gelen teklifleri değerlendirecek.