DOĞAN ALEMDAR PARLADI

Süper Lig kapsamında yapılan 33 hafta mücadelesinde bordo-mavili ekip Trabzonspor’un evinde HES kablo Kayserispor’u komik ettiği karşılaşma 1-1 berabere sonuçlanırken misafir takım HES kablo Kayserispor un 18 yaşındaki file bekçisi Doğan Alemdar karşılaşmaya damga vurdu. Doğan Alemdar son zamanlarda yetişen Türk kaleciler Ersin Destanoğlu, İrfan Can Eğribayat, Altay Bayındır ve Uğurcan Çakır gibi yetenekli isimlerin arasında kendine yer buldu.

OYUNCUNUN AÇIKLAMALARI

33 hafta mücadelesinde Trabzonspor’un adeta Kayserispor Kalesine ataklara boğduğu çekilen şutlarla topa tuttuğu karşılaşmada HES kablo Kayserispor un 18 yaşındaki kalecisi Doğan Alemdar’ı bir türlü geçmeyi başaramadı. Karşılaşmanın önemli bir bölümünde Neyi çok kurtarış yapan yetenekli kaleci Trabzonspor’un göndermiş olduğu kritik 10 şutu harika hamilelerle kurtarmaya başarırken Trabzonspor Alemdar’ın koruduğu kaleye tam 28 gönderdi.

18 yaşında olan kaleci karşılaşmanın ardından yaptığı açıklamada Türk kalecilerin öne çıktığı bir yılın olduğunu hem Uğurcan çeklerin hem Altay Bayındır’ın Türkiye’de ve Avrupa’da isimlerinden söz edildiğini belirtirken daha iyi yerlere gelinmesi temennisinde bulundu. Sorulan soruya verilen verdiği yanıtta ise kendisinin Bayern Münih kalecisi Manuel Neuer’i örnek aldığını belirtti.

OYUNCUYU TANIYALIM

29 Ekim 2002 tarihinde Kayseri’de hayata gözlerini açan Doğan Alemdar futbol kariyerine 2013 yılında start verdi. Henüz 11 yaşındayken HES kablo Kayserispor’un küçük yaş takımlarına katılmış olan Doğan Alemdar, tarihler 2018’i gösterdiğinde sarı-kırmızılı ekip ile profesyonel sözleşmeye imza attı. 1 metre 89 santimetre boyunda olan genç ve yetenekli kaleci Doğan Alemdar’ın HES kablo Kayserispor ile 2022 yılının haziran ayına kadar kontratı devam ediyor.

Dün kredi Doğan Alemdar U17 milli takımı ile 2 karşılaşmaya çıkarken, u18 milli takımı ile 3 karşılaşmada boy gösterdi ve U19 Milli Takımı ile de 1 karşılaşmada forma giydi.  HES kablo Kayserispor un 18 yaşındaki file bekçisi Doğan Alemdar Trabzonspor ile oynanan karşılaşmaya damga vurdu. Doğan Alemdar son zamanlarda yetişen Türk kaleciler Ersin Destanoğlu, İrfan Can Eğribayat, Altay Bayındır ve Uğurcan Çakır gibi yetenekli isimlerin arasında kendine yer buldu.