Dolmabahçe Şehitleri İçin Anma Töreni

4 yıl önce, 10 Aralık 2016 yılında İstanbul’da Vodafone Arena Stadı yakınlarında iki ayrı bombalı saldırı meydan gelmişti. Bu hain terör saldırılarının birincisi Vodafone Arane Stadı’nın güney tarafındaki ana cadde üzerinde bulunan bomba yüklü bir araçlar gerçekleştirilmişti.

İkincisi ise Maçka Parkı tarafında maçta görev yapmak üzere bulunan çevik kuvvet polislerinin arasına girmeye çalışan hain bir intihar bombacısının üzerindeki patlayıcı düzeneğini patlatması ile yaşanmıştı. Bu canlı bomba bir sürü ailenin evine yıkım yaşattı.

İstanbul’da yaşanan bu hain terör saldırısında şehit olan 39’u emniyet personeli olan 46 kişi için bir anma töreni gerçekleştirildi. Bu anma töreni, Vodafone Park’ta hain terör saldırılarının yaşandığı yerin hemen yanındaki Şehitler Anıtı’nda gerçekleştirildi.

Şehitlerimiz için düzenlenen bu anma törenine İstanbul Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, Beşiktaş İlçe Kaymakamı Önder Bakan, Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat ve Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi ile birlikte hain terör saldırısında kaybettiğimiz şehitlerimizin yakınları katıldı.

Ahmet Nur Çebi’den Açıklamalar

10 Aralık 2016 yılında İstanbul’da Vodafone Arena Stadı yakınlarında meydana gelen hain terör saldırısının dördüncü yılında hayatını kaybeden şehitlerimiz için Şehitler Anıtı’nda bir anma töreni gerçekleştirildi.

Bu anma törenine saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlanıldı. Daha sonra okunan Kur’an-ı Kerim ve dualar ile sona erdi. Şehitler Anıtı’ndaki anmanın törenin ardından Dolmabahçe Camisi’nde patlamalarda hayatını kaybedenler için mevlit okutuldu.

Anma törenine katılan Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, törenin ardından basın mensuplarına birtakım açıklamalarda bulundu. Türkiye’nin terör ile mücadelesine dikkat çeken Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, terör saldırılarının ve şehit haberlerinin devam etse bile azaldığının görüldüğünü belirtti.

Hükümete Teşekkür

Şehitler Anıtı’ndaki anmanın törenin ardından Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Birlik ve beraberlik açısından anma etkinliklerinin önemli bir yerinin olduğunu ifade eden Ahmet Nur Çebi, terör ile mücadelede açısından hükümeti canı gönülden teşekkür ettiğini söyledi.

Şehitlerin mekanının cennet olmasını ve şehit ailelerine sabırlar dilediğini sözlerine ekleyen Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, kimsenin ülkemizi bölmeye gücünün yetmeyeceğini ifade ederek sözlerini sonlandırdı.