Domenec Torrent’e Pep Guardiola’dan Transfer Yardımı

Bu sezon Süper Lig’de başarısız bir performans sergileyen Galatasaray, ocak ayı transfer döneminin açılmasıyla çalışmalarına hız kazandırdı. Teknik direktör değişiminden sonra transfer listesine güncelleyen sarı kırmızılı yönetim, Domenec Torrent’in raporlar doğrultusunda eksik bölgeleri belirledi. 

İspanyol çalıştırıcının kaleci, altı numara ve sol bek takviyesi istediği biliniyor. Sarı kırmızılı yönetim ile çalışmalarını sürdüren  Domenec Torrent Manchester City’nin teknik patronu pep Guardiola‘dan transfer yardımı istedi. Guardiola’nın kadroda düşünmediği oyuncuları takıma kazandırmak isteyen 58 yaşındaki çalıştırıcı, , Guardiola ile birlikte Barcelona, Bayern Münih ve Manchester City’de uyguladığı sistemi Galatasaray’a yerleştirmek istediği için buna göre oyuncu takviyesi yapmak istiyor.

Guardiola’dan Olumlu Yanıt Geldi

Süper Lig’in ikinci devresinin ilk maçında  Giresunspor‘a mağlup olan Galatasaray teknik direktör Fatih Terim ile yollarını ayırdı ve takımın başına Domenec Torrent’i getirmişti. Takımın başına geldiği günden bu yana Florya’dan ayrılmayan İspanyol teknik direktör, kadroyu analiz etmek için günde çift antrenman programı uyguladı.

Uzun süredir Galatasaray’ın maçlarını izleyen 58 yaşındaki teknik adam, takımla çalıştığı kısa süre içerisinde bazı bölgelere takviye istediğini yönetime iletti. Sarı kırmızılıların taktik anlamda çok zayıf olduğunu dile getiren tecrübeli çalıştırıcı, kendi oyun sistemini oturtmak için Ocak ayı transfer döneminde kadroya bazı takviyeler istedi. Yabancı bir kaleci takviyesi isteyen Torrent, altı numara ve sol bek bölgelerini de öncelik olarak belirledi.

Torrent ile sık sık görüşmelerde bulunan sarı kırmızılı yönetim ve kadro planlamasında değişikliklere gitmek istiyor. Bazı oyuncular ile yollarını ayırarak maaş yükünden kurtulmak isteyen Galatasaray yönetimi, bu sezon yıldızı parlayan oyunculardan bonservis bedeli elde ederek Domenec Torrent’in sistemine uygun oyuncuları belirlemeye başladı. Kendi oyun felsefesini oturtmak için Manchester City’nin Teknik patron pep Guardiola’dan yardım isteyen Torrent, Guardiola’nın takımda oynatmayı düşünmediği oyuncuları ve potansiyelli genç yetenekleri Galatasaray’a kazandırma konusunda önemli adımlar attı.

Pep  Guardiola ve Manchester City yetkilileri ile görüşen İspanyol çalıştırıcı, İngiliz ekibinin satış listesine koyacağı ve kadroda düşünmediği oyuncular hakkında bilgi alırken, Pep Guardiola‘nın da kendisine elinden geleni yapacağını ilettiği söyleniyor. Yaklaşık on yıl boyunca Guardiola’nın ekibinde yer alan Domenec Torrent, oyun sisteminin benzerliği sebebiyle Manchester City‘de yer alan oyuncuların uyum sağlamada problem yaşamayacağı söyleniyor.

Torrent, Ross Barkley’i İstiyor

Sarı kırmızılı takımın teknik patronu olduktan sonra Altı numara transferi için ısrarda bulunan Domenec Torrent, Chelsea’de bu sezon forma şansı bulamayan İngiliz yıldız Ross Barkley’in takıma kazandırmak istemişti.

Barkley’in Altı numaradaki problemi çözeceğini savunan İspanyol çalıştırıcı, İngiltere Premier League tecrübesi olan bir çok futbolcuyu Galatasaray’a kazandırmak istiyor. Torrent’in yardım istediğine olumlu yanıt veren Guardiola, transfer konusunda kolaylık sağlayacağı öğrenildi. Pep Guardiola‘nın on yıl boyunca yardımcılığını yapan Torrent, toplamda 521 maça çıktı.