Dört Büyüklerden 37 Oyuncu Milli Takımda

Yoğun geçen maç fikstürünün ardından kendini Milli araya atan takımlar nefes alırken Milli davet alan oyuncular birbirinden önemli maçlara çıkacak. Süper ligden birçok oyuncu milli takımlarına giderken milli takım dönüşünde yaşanan sakatlıklar sebebiyle kulüpler endişeli. Süper ligden Milli davet alan bazı oyuncular…

A Milli Takım Norveç ve Letonya karşısında kritik sınavlara çıkacak. Kulüplerin gündemi ise Birçok oyuncunun Milli takımlara gidecek olması sebebiyle yaşanacak olan sakatlık riskleri. Rizespor maçı sonrası Milli araya vurgu yapan Fatih Terim, oyuncuların yaşayacağı sakatlık risklerini dile getirirken birçok kulüpte oyuncularının sağlam bir şekilde takıma dönmesini umuyor.

En Fazla Oyuncu Gönderen Galatasaray

Dört büyükler arasında milli takıma en fazla oyuncu gönderen takım Galatasaray oldu. Sarı kırmızılılarda tam 12 oyuncu, Milli takıma davet aldı. Sarı kırmızılılar, Türkiye Milli takımlarına 5 oyuncu gönderecek.

Berkan Kutlu, Kerem Aktürkoğlu ve Halil Dervişoğlu A milli takımda yerlerini alırken Işık Kaan Arslan ve Barış Alper Yılmaz Ümit Milli takıma çağrıldı. Yabancılardan ise Mostafa Mohamed – Mısır, Yedlin – ABD, Feghouli – Cezayir, Morutan – Romanya, Cicaldau – Romanya, Luyindama – Demokratik Kongo ve Muslera – Uruguay Milli takımlarına davet alan oyuncular oldu.

Beşiktaş’ta toplam 8 oyuncu Milli takımlara davet aldı. Siyah beyazlılarda Rıdvan Yılmaz A milli takım kadrosuna çağırılırken Kenan Karaman sakatlığı sebebiyle kadrodan çıkarıldı. Ersin Destanoğlu ve son maçların formda ismi Serdar Saatçi’de Ümit Milli takımdan davet alan oyuncular.

Yabancı futbolculardan Damogoj Vida Hırvatistan’a, N’Sakala Demokratik Kongo’ya ve Batshuayi’de Belçika Milli takımına çağrıldı. Atiba ve Larin Kanada Milli takımının aday kadrosunda yer alırken ilk iki maçta forma giyemeyecekler. 3.maçta süre alıp almayacakları ise durumlarına göre belli olucak.

En Az Oyuncu Gönderen Trabzonspor

Fenerbahçe’de 10 oyuncu Milli takımlarına gidiyor. Sarı lacivertlilerde, Serdar Dursun, Serdar Aziz ve Altay Bayındır A milli takım kadrosunda yer alırken Muhammed Gümüşkaya Ümit Milli takım kadrosuna çağrıldı. Arda Güler ise U17 Milli takımının kadrosunda yer alıcak.

Yabancı futbolculardan birçok oyuncu da Milli takımlarına çağrıldı. Filip Novak Slovakya’ya, Enner Valencia Ekvador’a, Pelkas Yunanistan’a Kim Min Jae Güney Kore’ye ve Atilla Szalai Macaristan Milli takımına çağrılan diğer futbolcular.

Trabzonspor ise toplam 7 oyuncusunu Milli takımlara gönderiyor.  Berat Özdemir, Uğurcan Çakır ve Abdülkadir Ömür A Milli Takım’a davet alan isimler oldu. Milli takıma giden diğer oyuncular ise, Bakasetas ve Siopis Yunanistan milli takımına, Hamsik – Slovakya ve Cornelius’da Danimarka Milli takımında yerini alıcak.