Dünya Basınında Ozan Kabak

Milli futbolcumuz Ozan Kabak, geride bıraktığımız ara transfer döneminde Almanya Bundes Liga ekiplerinden olan Schalke 04’ten kiralık olarak İngiltere Premier Lig takımlarından Liverpool’a transfer oldu. Ozan Kabak, geçtiğimiz günlerde Liverpool’un kendi sahasında Manchester City ile oynadığı ve 4 – 1 kaybettiği maçın kadrosunda yer almasına rağmen maçta süre alamamıştı. İngiltere Premier Lig’in 24. Haftasında Liverpool, 13 Şubat Cumartesi günü deplasmanda Leicester City ile karşılacak ve Ozan Kabak’ın da oynanacak olan bu maçta forma giymesi bekleniyor.

İngiliz devi Liverpool’un savunmasına yönelik yapmış olduğu bu transfer Türk basınında olduğu kadar Avrupa basınında da gündeminde oldukça yer kapladı.

Özellikle Fransız basınından Sud Radio, Milli futbolcumuz Ozan Kabak ile ilgili bir analiz haberi yayınladı. Sud Radio’da hazırlanıp paylaşılan bu haberde, Milli futbolcumuz Ozan Kabak için ‘Liverpool’un defansını kurtaması için alınan isim’ şeklindek ifadelere yer veren manşet kullanılırken, öte yandan 20 yaşındaki stoperin kendi bölgesinin büyük yetenekleri arasında gösterildiğinin altı çizildi.

Ozan Kabak Haberinin Detayları

Geçtiğimiz ara transfer döneminde Schalke 04’ten satın alma opsiyonu ile birlikte Liverpool’a kiralık olarak transfer olan Milli futbolcumuz Ozan Kabak için özellikle Avrupa basınında övgüyle bahsedildi.

Fransız basınından Sud Radio’nun 20 yaşındaki stoper için yaptığı analiz haberinin detaylarında Schalke 04’ten önce formasını giydiğini Stuttgart takımındaki performansına da dikkat çekildi.

Milli futbolcumuzun hava toplarında rakip takımlar için oldukça büyük bir tehdit oluşturduğu ifade edildi ve ayrıca Stuttgart’ın formasını giydiği dönemde sahaya çıktığı ilk 10 maçta 3 gol attığı hatırlatıldı.

Öte yandan paylaşılan haberde Liverpool’un başarılı teknik direktörü Jürgen Klopp’un Milli futbolcumuz Ozan Kabak hakkında eski hocası David Wagner’e ‘Geleceğin kaptanı olacak’ dediğinin altı çizildi.

Ozan Kabak İlk Maçını Bekliyor

İngiliz devi Liverpool’a transfer olarak büyük bir başarıya imza atan Milli futbolcumuz Ozan Kabak, ilk maçına çıkmak için adeta gün sayıyor. Liverpool’un önemli isimlerinden Van Dijk, Joe Gomez ve Matip’in yaşadığı sakatlıkların ardından 20 yaşındaki stoperin forma şansı bulmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Ozan Kabak, geçtiğimiz günlerde Liverpool’un kendi sahasında Manchester City ile oynadığı ve 4 – 1 kaybettiği maçın kadrosunda yer almasına rağmen maçta süre alamamıştı. İngiltere Premier Lig’in 24. Haftasında Liverpool, 13 Şubat Cumartesi günü deplasmanda Leicester City ile karşılacak ve Ozan Kabak’ın da oynanacak olan bu maçta forma giymesi bekleniyor.