Dünya Çapında Tanınan Futbol Adamı Galatasaray İle Anlaştı

Fatih Terim ile yollarını ayırdıktan sonra İspanyol teknik adam Domenec Torrent’i takımın başına getirerek saha içinde değişime giden Galatasaray, saha dışında da bazı değişimlere hazırlanıyor.

Sarı kırmızılı yönetim, daha önce Monaco ve Lille kulüplerine milyonlarca Euro kazandıran Portekiz’lifutbol adamı Luis Campos’u sportif direktör olarak kadro mühendisliğinin başına getirmek istiyor.

Galatasaray’ın Sportif Direktörü Luis Campos Olucak

Fatih Terim ile yolların ayrılmasından sonra futbol şubesinde büyük bir değişime giden Galatasaray, Domenec Torrent ile uyum içinde çalışabilecek sportif direktör arayışlarına hız kazandırmıştı. Daha önce birkaç isimle görüşen Galatasaray başkanı Burak Elmas, Dünya çapında tanınan futbol adamı Luis Campos’u sportif direktör olarak futbol şubenin başına getirmeyi planlıyor.

Sezon başında yeni bir proje doğrultusunda seçilen Burak Elmas ve yönetimi genç ve potansiyelli oyuncuları kadroya kazandırarak Galatasaray’ın geleceğini kurtarmak ve bu oyunculardan yüksek miktarda bonservis geliri elde ederek kulubün ekonomisini düzeltmeye yönelik bir proje gerçekleştirmek istediklerini dile getirmişti.

DomenecTorrent’intakımın başına geçmesiyle Futbol şubesindeYeni bir sistem oturtmak isteyen Galatasaray yönetimi, Genç yetenekleri keşfedip çok düşük bonservislere kulübe kazandıran ve genç yetenekleri parlatıp astronomik rakamlara satma konusunda bir dünya markası olan Luis Campos ile her aşamada anlaştı.

Önümüzdeki günlerde İstanbul’a gelecek olan Portekiz’li futbol adamı Galatasaray -Kasımpaşa mücadelesini stadyumda izleyecek. Kasımpaşa maçından sonra yöneticilerle bir araya gelecek olan Luis Campos’un anlaşmanın detaylarını görüştükten sonra resmi imzayı atması bekleniyor.

Luis Campos Kimdir ?

Dünya çapında tanınan sportif direktör Luis Campos,  2013 ile 2018 arasında Fransız kulübü Monaco’da görev yaptı. Monaco’ya toplam 337 milyon Euro kazandıran 57 yaşındaki futbol adamı, daha sonra Lille kulübünde  görev aldı. Türkiye’den Yusuf Yazıcı, Zeki Çelik, Burak Yılmaz ve Mustafa kapıyı Fransız kulübüne kazandıran Luis Campos,çalıştığı süre boyunca Lille’e 170 milyon Euro kazandırdı.

UEFA pro lisans sahibi teknik direktör olan Portekizli futbol adamı, orta seviye takımlarda çalıştıktan sonra 2004 yılında Jorge Mendes için işin scout kısmında yer almaya başladı. Dünyanın bir çok liginde genç yetenekleri keşfeden Campos,  2012 yılında Jose Mourinho’nun Real Madrid’in de Scott şefi olarak görev aldı. Bir yıl sonra ise Fransız kulübü Monaco’da transfer komitesinin başında yer aldı. Kariyerindeki basamakları hızla çıkan Başarılı futbol adamı, Nicolas Pepe, Dev Preville, Mendes, Malcuit, Csimhen ve RafaelLeao’yugenç yaşlarında kulübe kazandırdıktan sonra bu oyuncular225.4 Milyon Euro’ya satıldı ve Lille kulübü 170.5 milyon Euro kar etti.

Manacokulübünde çalıştığı dört yılda ise toplam 142.75 milyon Euro transfer harcaması yaptı. Fransız ekibi,  Martial, Fabinho, Lemar, Kondogbia, RonnyLopes, Carillo, BernardoSilva, James Rodriguez ve Saint Maximin’i toplam 480 milyon Euro’ya sattı ve 337.25 milyon Euro kar elde etti.