DÜNYA KUPASI ELEMESİNDE TÜRKİYE HOLLANDA

A Milli takımımız Türkiye yarın, 24 Mart Çarşamba günü saat 20:00’de 2022 FIFA Dünya Kupası elemeleri kapsamında Hollanda ile yarışacak.

2022 FIFA Dünya Kupası elemelerinde G grubunda yer alan Türkiye Hollanda ile çıkacağım ilk maçı kazanıp bir sonraki maça moral toplamak istiyor.2001 yılında ilk kez maça çıkacak olana milli takımımız Türkiye yine mart ayında Norveç ve Letonya ile karşı karşıya gelecek.

Türkiye ve Hollanda maçı İstanbul Atatürk olimpiyat Stadı’nda oynanacak. Türkiye’nin evsahipliği yapacağı bu maça hem Süper Lig takımlarından hem de Avrupa’da oynayan milli futbolcularımızdan oluşan kalabalık bir grup katıldı .mak için tüm hazırlıklarını milli takım teknik direktörü Şenol Güneş ile tamamlayan A Milli ile maçı hazırlar. Maçı canlı yayında TRT bir üzerinden izleyebileceğiz.

TÜRKİYE HOLLANDA’YI YENMEK İSTİYOR

2022 FIFA Dünya Kupası elemelerinde Türkiye Hollanda ile karşı karşıya gelecek. Grubunda yer alan Türkiye 2021 yılının ilk maçını mart ayında, yarın, 24 Mart Çarşamba günü oynayacak. What için tüm hazırlıklarını tamamlayan milli takımımız Şenol Güneş yönetiminde tüm hazırlıklarını oldukça iyi bir şekilde tamamladı. Maçın hakemi İngiltere futbol federasyonu ekibinden Michael Oliver olacak. Onun yardımcıları ise yine İngiltere futbol Federasyonu’ndan Stuart Burt ve Simon Bennet olacak. Maçın dördüncü ve son hakemi de Paul Tierney.

Fransa’da oynayan milli oyuncularımız son güne kadar Fransa’dan gelemiyorlardı. Fransa yönetimi Avrupa birliği üyesi olmayan ülkelerin oyuncularının milli maç iznine gönderme kışı konusunda oldukça katı bir kural koymuştu. Özellikle tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19dan dolayı böyle bir karar alan Fransa yönetimi ile Türkiye futbol federasyonu arasındaki konuşmadan sonra orada performans sergileyen milli oyuncularımız özel bir uçak ile İstanbul’a geldi.

Böylece takımın gerçekten iyi oyuncularının olduğu Fransa’daki oynayan futbolcularımızda milli takımımıza dahil oldu ve maç için tüm hazırlıkları hep beraber, tüm ekip arkadaşlarıyla beraber tamamlamaya başladılar. Şenol Güneş nasıl bir ilk 11’de sahaya çıkacak hangi oyuncuları hangi alanda kullanacak hangi kaleciyi ilk olarak seçecek bunlar oldukça merak ediliyor. Milli takım kalecileri adaylarından Altay Bayındır, uğurcan Çakır, Mert Günok ve Gökhan akkan. Hepsi birbirinden başarılı bu kalecilerden hangileri ilk olarak sahaya çıkacak şimdiden merak ediliyor.

A Milli takımımız Türkiye bugüne kadar 89 farklı milli takımla maça çıktı. 98 yıllık milli maç serüvenimiz de biz toplam olarak 586 maça çıktık. Bu 586 maçın 313’ü resmi 273’ü ise özel maçta. Bu maçların sonuçları ise bir maç Ökmen galibiyet olmak üzere 222 galibiyet alarak sahadan ayrıldık. 140 beraberlik ve 224 yenilgi de yine bizim skorlarımızın arasında.

Hükmen galibiyet olan maçımızın hikayesi ise şu şekilde; 2015 yılında Yunanistan ile oynadığımız maç golsüz eşitlikle tamamlanmıştır. Bu maçtan altı ay sonra yapılan incelemeler ışığında Yunanistan’ın hatalı oyuncu ile sahaya çıkmasından dolayı A Milli takım olması Türkiye hükmen galip sayıldı.

MAÇI NEREDE VE SAAT KAÇTA

2022 FIFA Dünya Kupası elemelerinde G Grubu’nda olan Türkiye Yarın, 24 Mart Çarşamba günü saat 20:00’de Hollanda ile karşı karşıya gelecek. Maç ülkemizde, İstanbul Atatürk olimpiyat Stadı’nda oynanacak. Maçı canlı yayın olarak, naklen TRT bir ekranlarından izleyebilirsiniz. Maçın hakemi ise İngiltere futbol Federasyonu’ndan Michael Oliver.

A Milli takımımıza başarılar dileriz.