Dünya Şampiyonasında Galatasaray Espor İki Maçını da Kaybetti

Galatasaray Espor Takımı bildiğiz üzere Vodafone Free Zone Şampiyonluk Ligi Finali’nde Volkswagen Arena’da düzenlenen Nasr Esports takımını yenerek şampiyon olmuşlardı.  Bu kazanılan şampiyona ile Galatasaray Espor takımı 2021 Dünya Şampiyonası’na gitmeye hak kazandılar.

Bu şampiyonluk ile Galatasaray Espor, tarihinin ilk Türkiye Büyük Finali kupasını kazanmış oldular.

Worlds 2021’de Üst Tur Şansını Zora Soktular

Heyecanla beklenen League Of Legends 2021 Dünya Şampiyonasında Galatasaray Espor, Worlds 2021’de ülkemizi temsil ediyor.

Sarı kırmızılı takım Worlds 2021 Ön Eleme aşamasında mücadele edeceği B grubundaki ilk iki maçınıda rakipleri Tayvan’ın Beyond Gaming takımlarını yenerek galibiyet ile başlamışlardı.

Worlds 2021’de Galatasaray Espor, ikinci günde çıktığı iki maçtan da mağlubiyetle ayrıldı.

Sarı kırmızılı takım lk maçta DetonatioN FocusMe takımı ile karşılaşan Galatasaray Espor güçlü rakibinin hatasız oyunu karşısında rakibine kaybetmiş oldular.

İkinci karşılaşmada ise aynı sonuç ile ayrılan Galatasaray Espor takımı Cloud9 takımı ile mücadele eden temsilcimiz Galatasaray Espor, bu maçtan da rakibine mağlup olarak üst üste iki maçlarını da kaybetmiş oldular.

Gruplar dan çıkmak için Galatasaray Espor takımı bütün maçlarını tamamlamış durumdalar. Bir üst tablo da yer almak için artık gruptaki diğer rakiplerinin yapacakları maçlar da alacakları sonuçlara göre elenecekler veya bir üst tura çıkacaklar.

Eleme turunda diğer rakiplerimizin arasındaki oynanacak olan karşılaşmalardan en önemlisi Galatasaray Espor’ u ilgilendiren Beyond-DFM maçı. Eğer ki Beyond kazanırsa ikinci sıra için üçlü eşitlik oluyor. Bu 3 takım arasında oynanacak olan maçlar sonrasında üst tura çıkan takım belli olacak.

Temsilcimiz Galatasaray Espor’ un B grubundaki alınan diğer sonuçlar sonrasında Kuzey Amerika ekibi Cloud9, 3 maçta aldığı 3 galibiyetle liderlik koltuğunda oturuyorlar.

Worlds 2021’de gruplarda ilk sırayı alan takım direkt olarak ana elemelere katılma hakkını kazanacaklar. Gruplarını 3. ve 4. bitiren ekipler de play off maçına çıkacak, bu maçın galibi ise diğer grubun 2.si ile bir başka play off maçı oynayacaklar.

Galatasaray Espor Takımı Oyuncuları:

Onur Can Demirol (Bolulu), Onur Ünalan (Zergsting), Berk Kocaman (Mojito), Jinuk Noh (Alive), Young Cheol Heo (Irean), Chaehee Kim (Crazy), Ömer Onay (Basei), Ege Acar Koparal (Padden),  Berkant Kayhan (Luana)