E. Frankfurt Sahasında 1 Puan Aldı

Almanya Bundesliga’nın 6. Haftasında E. Frankfurt, 25 Eylül Cumartesi günü kendi sahasında Köln’ü konuk etti. Deutche Bank Park’ta oynanan iki takım arasındaki bu mücadele karşılıklı atılan goller ile 1 – 1 berabere sona erdi.

Ev sahibi E.Frankfurt’un golünü Borre atarken; konuk takım Köln’ün golünü Shkiri attı. Öte yandan iki takım arasındaki bu mücadelede ev sahibi E. Frankfurt, rakibi Köln karşısında Trapp, N’Dicka, Hinteregger, Durm, Chandler, Sow, Jakic, Hauge, Borre, Kostic ve Lammers 11’i ile maça başladı.

Diğer yandan konuk takım Köln ise rakibi E. Frankfurt karşısında Horn, Kilian, Czichos, Schmitz, Hector, Shkiri, Ljubicic, Kainz, Duda, Andresson ve Modeste 11’i ile sahaya çıktı.

Karşılıklı Atılan Goller

Almanya Bundesliga’nın 6. Haftasında oynanan mücadelenin 14. Dakikasında konuk takım Köln, Jonas Hector’un asistinde Ellyes Skhiri’nin attığı gol ile karşılaşmada 1 – 0’lık skor ile öne geçen taraf oldu. Maçın 45+6. Dakikasında ise ev sahibi E. Frankfurt, Filip Kostic’in asistinde Rafael Santos Borre’nin attığı gol ile karşılaşmada durumu 1 – 1 yaptı.

Mücadelenin ilk yarısında her iki takımdan da başka gol sesi çıkmayınca ilk 45 dakika karşılıklı atılan goller ile 1 – 1 berabere sona erdi. Mücadelenin ikinci yarısında hem ev sahibi E. Frankfurt hem de konuk takım Köln tehlikeli gol pozisyonları yakaladılar.

Fakat her iki takımda son vuruşlarda başarılı olamadıkları için ev sahibi E. Frankfurt, kendi sahasında konuk ettiği rakibi Köln ile yenişemedi ve 1 – 1 berabere kaldı. Öte yandan iki takım arasındaki bu mücadelede ev sahibi E. Frankfurt’ta Chandler, Hinteregger; konuk takım Köln’de ise Ljubicic, Ehizibue ve Andersson maçın hakemi tarafından sarı kart gören futbolcular oldular.

Takımların Puan Sıralaması

Almanya Bundesliga’nın 6. Haftasında oynanan karşılaşmada takımlar birbirlerine üstünlük sağlayamadılar.

Böylece takımlar maç sonunda 1’er puan aldılar. Sahasında 1 puan alan E. Frankfurt, Bundesliga’da puanını 5 yaptı ve on dördüncü sırada kendisine yer buldu. Diğer yandan deplasmanda 1 puan alan Köln ise Bundesliga’da puanını 9 yaptı ve altıncı sıraya yerleşti.