Eczacıbaşı Dynavit Yarı Finalde İlk Maçta 3 – 2 Mağlup

Şampiyonlar Ligi Yarı Final ilk maçında Eczacıbaşı Dynavit deplasmanda Igor Gorgonzola Novara’ya konuk oldu. Temsilcimiz Eczacıbaşı Dynavit Şampiyonlar Ligi Yarı Final ilk maçında deplasmanda Igor Gorgonzola Novara’ya 3 – 2 mağlup olarak ayrıldı.

Şampiyonlar Ligi Yarı Final ikinci maçında temsilcimiz Eczacıbaşı Dynavit, 12 Nisan Çarşamba günü İstanbul’da oynanacak ikinci karşılaşmada Igor Gorgonzola Novara’ yı 3 – 0 veya 3 – 1 galip ayrılması halinde adını finale yazdıra bilecekler. Temsilcimiz Eczacıbaşı Dynavit rakibi Igor Gorgonzola Novara’ yı 3 – 2 mağlup etmesi halinde ise karşılaşma altın sete taşınmasına neden olacak.

İtalyan ekibinde forma giyen milli voleybolcumuz Ebrar Karakurt karşılaşmanın oyuncusu seçildiği mücadelede çok etkili bir oyun ortaya koyarak takımına galibiyeti getirirken karşılaşmayı da 27 sayı ile tamamladı.

Igor Gorgonzola Novara 3 – 2 Eczacıbaşı Dynavit

Şampiyonlar Ligi Yarı Final ilk maçında temsilcimiz Eczacıbaşı Dynavit deplasmanda Igor Gorgonzola Novara’ya konuk olduğu karşılaşmada ilk sette 25 – 23 ile geride kalarak oyunu rakibine vermişti.

Karşılaşmanın ikinci setinde de ev sahibi ekip Igor Gorgonzola Novara daha etkili taraf olurken 25 – 19 ‘ luk üstünlük ile setler de durumu 2 – 0 ‘a getirmiş oldular.

Temsilcimiz Eczacıbaşı Dynavit karşılaşmanın 3. Setinde oyuna ağırlığını koyarak rakibi Igor Gorgonzola Novara’ya üstünlük sağlaya bildi. 3. Seti temsilcimiz Eczacıbaşı Dynavit 25 – 20 ile önde tamamlayarak durumu setler de 2 – 1 ‘ e getirmiş oldu.

Karşılaşmanın 4. Setinde ise gene temsilcimiz Eczacıbaşı Dynavit’ in üstünlüğü ile geçilirken rakibi Igor Gorgonzola Novara karşısında 25 – 17 ile setler de durumu 2 – 0 ‘ dan 2 – 2 ‘ ye getirerek karşılaşmayı son sete taşıma başarısı gösterdiler.

Karşılaşmanın son seti ise ev sahibi ekibin Igor Gorgonzola Novara’ nın 16 – 14 ‘ lük üstünlüğü ile sonuçlanınca temsilcimiz Eczacıbaşı Dynavit sahadan 3 – 2 ‘ lik mağlubiyet ile ayrılarak umutlarını kendi sahasında oynanacak olan iki maça bıraktılar.

12 Nisan Çarşamba günü Burhan Felek Spor Salonu’nda temsilcimiz Şampiyonlar Ligi Yarı Final ikinci maçın da Eczacıbaşı Dynavit güçlü rakibi karşısında rövanşta final biletini almaya çalışacak.

Igor Gorgonzola Novara – Eczacıbaşı Dynavit Maç Bilgileri

SALON: Pala Igor Gorgonzola Novara

HAKEMLER: Olivier Guillet ( FRA ), Sonja Simonovska ( MNE )

IGOR GORGONZOLA NOVARA: Bosetti, Danesi, Ebrar, Carcaces, Chirchella, Battistoni, Fersino (L), Ituma, Cambi, Adams, Giovannini.

ECZACIBAŞI DYNAVİT: Ognjenovic, Voronkova, Heyrman, Boskovic, Hande, Jack-Kısal, Simge (L), Yaprak, Saliha, Yasemin, Beyza, Elif.

SETLER: 3 – 2

( 25 – 23, 25 – 19, 20 – 25, 17 – 25, 16 – 14 )

SÜRE: 131 dakika ( 28, 29, 28, 26, 20 )