EFES EVİNDE 104-86 KAZANDI

ING Basketbol Süper Ligi play-off yarı final karşılaşmaları heyecanlı bir şekilde devam ediyor. Anadolu Efes ikinci kez rakibi Beşiktaş Icrypex’i yendi. Kendi evinde, kendi sahasında rakibi Beşiktaş Icrypex’i konuk eden Anadolu Efes periyotlarda rakibine izin vermeden parkede üstün geldi ve maç sonucunda da rakibi Beşiktaş Icrypex’e fark atarak maçı kazandı.

Lacivert beyazlı başarılı takım Anadolu Efes bu sonuç ile seride 2-0’lık üstünlüğü sağlamış oldu. 23 Mayıs Pazar günü bu sefer Beşiktaş Icrypex’in sahasında, Akatlar Spor ve Kültür Kompleksi’nde üçüncü maç oynanacak. Seride üç maçı kazanan takım play-off mücadelelerinde finale çıkmaya hak kazanıyor.

Ev sahibi takım lacivert beyazlı Anadolu Efes parkeye Larkin, Anderson, Micic, Sertaç ve Singleton beşli ekibiyle çıkmaya karar verdi ve onlarla çıktı. Periyotlarda rakibine izin vermeyen Anadolu Efes maç sonucunda parkeden mutlu ayrılan taraf oldu. Çıktığı Larkin, Anderson, Micic, Sertaç ve Singleton beşli oyuncusu ile doğru bir seçim yapan Anadolu Efes seriyi 2-0’a çıkarabildi ve üçüncü maça oldukça rahat bir şekilde çıkacak.

ANADOLU EFES BEŞİKTAŞ’A GEÇİT VERMEDİ

Final periyodu düşük bir tempoyla başladı. Simon’ın kaydettiği üç sayı ile skoru 80-63’e getiren Anadolu Efes, Buğrahan ve Singleton ile sayı üretmeye devam etti ve 33. dakikada 89–70 öne geçti. 35. dakikada Buğrahan’ın üçlüğüyle farkı yeniden 20’ye yükselten ev sahibi, Sertaç ve Tolga’nın ürettiği sayılarla son üç dakikada 98–78 öne geçti. Anadolu Efes, geriye kalan süre boyunca üstünlüğünü korudu ve Beşiktaş Icrypex’i 104-86 mağlup ederek parkeden galip ayrılmayı başardı.

İLK MAÇA ÇOK BENZER BİR KARŞILAŞMA OLDU

Beşiktaş Icrypex’i sahasında 104–86 yenerek seriyi 2–0 yapan Anadolu Efes’in baş antrenörü Ergin Ataman, maçtan sonra değerlendirmelerde bulundu. Ataman, seride durumu 2–0 yaptıklarını, finale kalabilmeleri için bir maç daha kazanmalarının gerektiğini, ilk maça çok benzer bir karşılaşma tecrübe ettiklerini, oyuncularda rotasyona gittiklerini, Moerman’ın yerine Singleton’u Beaubois’in yerine ise Anderson’ı oynattıklarını ve hem maçları kazanmaya çalıştıklarını hem de Final Four için oyuncuları diri tutmaya çalıştıklarını dile getirdi.