EFES İŞİ ZORA SOKTU

Türk Hava Yolları Avrupa Ligi kapsamında yapılan play-off seri mücadelesinin 4 karşılaşmasında temsilcimiz Anadolu Efes seride 2-0 öne geçmesine rağmen bu mücadeleden mağlubiyet ile ayrılarak kendini zor bir duruma soktu.

İspanyol 2000 Real Madrid’in 6 sayı farkla 82-76 kazandığı mücadele sonucunda play-off serisi 2-2’ye geldi Seri kapsamında yapılacak olan 5 mücadele 4 Mayıs 2021 tarihi Salı günü İstanbul’da oynanacak ve mücadeleden Galip olarak ayrılan ekip Türk Hava Yolları Avrupa Ligi’nde adını final four’a yazdırmayı başaracak.

İLK DEVREDE HARİKA PERFORMANS

Karşılaşmayı harika bir başlangıç yapmış olan İspanyol temsilcisi Real Madrid yetenekli oyuncusu Caroll’un yapmış olduğu 11 sayılık skor katkısı ile mücadelenin ilk 5 dakikasında 17-0 harika bir seri yakaladı. Bu dakikadan sonra hücumda ve savunmada kendini toparlamaya Başaran temsilcimiz Anadolu Efes yetenekli oyuncuları sayesinden üç sayılık atış çizgisinin gerisinden bulmuş olduğu basketlerle mücadelenin 9 dakikasında farkı 6’ya indirmeyi başararak skoru 17-11’e getirdi.

ilk çeyrekte kalan dakikalarda arkı korumayı bilen İspanyol temsilcisi Real Madrid ikinci çeyreğe 6 sayı farkla 19-13 Üstün gitmeyi başardı. Caddelerinin ikinci periyodunda iyi bir seri ile başlayan temsilcimiz Anadolu Efes mücadelede dakikalar 12’yi gösterirken skoru 19-21 getirerek öne geçmeyi başardı mücadelenin kalan bölümünde iyi savunma yapan ve dış atışları iyi kullanmayı Başaran lacivert-beyazlı ekip ilk devreyi 11 sayılık fark üstünlüğü ile 47-36 önde kapatmayı başardı.

SON PERİYOT MAÇI KAYBETTİRDİ

Mücadelede 3 periyotta yetenekli oyuncularının göstermiş olduğu ekstrafor sayesinde en iyi sayılar bulan ev sahibi Real Madrid dakikalar 24’ü gösterdiğinde farkı 4 sayıya kadar indirmeyi başararak skoru 51-55’e getirdi. Anadolu Efes‘in tecrübeli baş antrenörü Ergin atamanın almış olduğu molanın ardından toparlanan takım mücadele ile dakikalar 27’ye gösterirken farkı 15 sayıya kadar çıkararak 51-66 üstünlük kurdu.

Periyodun son 3 dakikasında Sahip olmayı başaramayan temsilcimiz buna rağmen son çevreye 9 sayılık fark ile 57-66 Üstün gitmeyi başardı. Mücadele’nin final periyodunda yapmış olduğu basit hatalar sebebiyle rakibinin oldu 23-4 Seriye engel olamayan temsilcimiz Anadolu Efes karşılaşmadan 82-76 mağlup ayrıldı.