EFES’İN NAMAĞLUP SERİSİ DEVAM EDİYOR

ING Basketbol Süper Ligi kapsamında yapılan 20. hafta mücadelesinde ligin namağlup ekibi Anadolu Efes, sahasında konuk ettiği siyah beyazlı ekip Beşiktaş Icrypex’i 84-80 yenik etti.

Bu karşılaşmadan alınan sonuçla birlikte Anadolu Efes, 20’de 20 yapmış oldu ve namağlup liderliğine bir galibiyet daha ekledi. Beşiktaş Icrypex ise 10. mağlubiyetini alarak galibiyet ve mağlubiyet sayısını eşitleyerek ING Basketbol Süper Ligi’nin 9. sırasında kendine yer buldu.

KARŞILAŞMANIN ÖNEMLİ ANLARI

Karşılıklı basketlerle süregelen müsabakanın ilk çeyreğinde iki ekip da skor üretmekte zorlanmadı. Anadolu Efes, Moerman’ın kazandırdığı sayılarla etken oldu, siyah beyazlı ekip Beşiktaş Icrypex ise Şehmus Hazer ve Johnson’ın boyalı alandan bulmuş olduğu sayılarla rakibinin bulmuş olduğu basketlere karşılık verdi.

Anadolu Efes, maçtaki liderliğin birçok kere el değiştirdiği ilk çeyreği Micic’in bitime 2 saniye kala atmış olduğu basketle beraber 27-25 önde kapattı.

İkinci periyodun ilk bölümünde Anadolu Efes, Sertaç Şanlı ile 6 rakam bulabildi. Beşiktaş Icrypex ise Alperen Şengün, Berry Ii ve Furkan Haltalı ile skor üretti. Çeyreğin son 4 dakikasına Beşiktaş 5 rakam farkla (33-38) üstün girmesine karşın kalan kısımda Milli Takım forması giyen oyuncusu Shane Larkin ile 3’lük çizgisinin gerisinden bulduğu basketler ile Anadolu Efes, soyunma odasına 42-41 üstünlükle gitmeyi başardı.

İKİNCİ DEVRE

Üçüncü periyoda çok etkili bir performans ortaya koyarak başlayan Beşiktaş Icrypex, dış atışlardan ve boyalı alandan bulmuş olduğu basketlerle karşılaşmanın 25. dakikasında 7 sayılık üstünlüğü elinde bulundururken maçta skor 49-56’ydı.

Rakibine 7-0’lık seriyle cevap veren ve maçtan bir an bile kopmayan Anadolu Efes, 27. dakikada beraberliği sağlarken skor 56-56’ydı.Daha sonrasında uyguladığı sert savunmayla rakibinin rahat rakam bulmasına göz yummayan Anadolu Efes, Simon’un dış atışlardan üst üste kaydettiği hayati basketlerle farkı açmaya başaldı ve son çeyreğe 9 satı fark ile 67-58 önde girmiş oldu.

Dördüncü çeyrekte de hız kesmeyen Anadolu Efes, Musa’nın sayılarıyla 35. dakikada farkı 14 sayıya kadar çıkardı: 77-63. Beşiktaş Icrypex, Blackmon’ın kazandırdığı sayılarla 38. dakikada skoru 78-72’ye getirdi. Kalan kısımda rakibinin faul hakkını doldurmasının iyi değerlendiren ve boyalı alandan yaptığı atışlardan sayılar bularak farkın kapanmasına göz yummayan Anadolu Efes, karşılaşmadan 84-80 galip ayrıldı.