Emre Belözoğlu Geri Dönüyor

2020 yılında futbolu bıraktıktan sonra 2020-21 sezonunda efsane oyuncular arasına girdiği Fenerbahçe’nin sportif direktörü olarak yöneticilik kariyerine başlayan Emre Belözoğlu, sarı lacivertli kulübün teknik direktör Erol Bulut ile yollarını ayırmasından sonra 2020-21 sezonunun son 10 maçında Fenerbahçe’de teknik direktörlük görevini yapan ve takımın ligin son haftalarında şampiyonluk yarışında Beşiktaş’a yaklaşmasını sağlayan Emre Belözoğlu, teknik direktörlük kariyerine devam edebilir.

Kocaman’ın Yerine Geliyor

Emre Belözoğlu, Fenerbahçe’nin 2014-15 sezonu sonunda yeniden yapılanma dönemine girmesinden sonra Medipol Başakşehir’e transfer olmuştu. 2015-19 yılları arasında Başakşehir forması giyen ve takımın kaptanlığını yapan Emre Belözoğlu, turuncu lacivertli kulübe teknik direktör olabilir.

İddialara göre ligin ilk 4 haftasında puan alamatan Başakşehir’de teknik direktör Aykut Kocaman’ın koltuğu sallantıda. Başakşehir yönetiminin teknik direktörlük için düşündüğü adaylardan birinin de Emre Belözoğlu olduğu öğrenildi.

Lige çok kötü bir başlangıç yapan Medipol Başakşehir, yakın zamanda teknik direktör Aykut Kocaman ile yollarını ayıracak. Başakşehir yönetimi, teknik direktörlük için ilk olarak milli takımdan ayrılan Şenol Güneş ile temasa geçti.

Turuncu lacivertliler, Şenol Güneş’in bir süre takım çalıştırmama kararı alması nedeniyle teknik direktörlük görevi için Emre Belözoğlu’na yöneldi. Eski kaptanını teknik direktör olarak takımın başına getirmek isteyen Başakşehir yönetimi, kısa süre içinde Emre Belözoğlu ile temasa geçecek.

Teknik direktörlük Kariyeri

2015-2019 yılları arasında Başakşehir’de forma giyen Emre Belözoğlu, 2019-20 sezonunda Fenerbahçe formasıyla şampiyonluk yaşamak amacıyla sarı lacivertli kulübe dönmüştü. Fenerbahçe, 2019-20 sezonunu istediği gibi tamamlayamadı.

Emre Belözoğlu, 2020 yılında futbolu bıraktığını açıkladıktan sonra Fenerbahçe’nin sportif direktörü oldu. Emre Belözoğlu, sportif direktörlük yaptığı dönemde özellikle yerli oyuncu transferleriyle dikkat çekmişti.

2020-21 sezonunda beklenen performansı gösteremeyen Fenerbahçe, sezonun son bölümünde teknik direktör Erol Bulut ile yollarını ayırdıktan sonra takımın başına sportif direktör Emre Belözoğlu’nu getirdi. Emre Belözoğlu, Fenerbahçe’nin başında çıktığı 10 maçta 7 galibiyet, 2 beraberlik ve 1 mağlubiyet aldı ve 2020-21 sezonunun son haftalarında şampiyonluk potasına girdi.

Emre Belözoğlu yönetimindeki Fenerbahçe, 2020-21 sezonunda çok yaklaştığı şampiyonluğu, 41. Haftada Sivasspor’a yenilerek kaybetti.