EROL BULUT ARTIK FENERBAHÇE’DE DEĞİL

Süper Lig’de bu sezon oldukça fazla eleştirilere maruz kalan teknik direktör Erol Bulut bugün itibari ile Fenerbahçe ile yollarını karşılıklı olarak ayırdı.45 yaşındaki teknik direktör Erol Bulut’u sezon başında Fenerbahçe yönetimi ile iki yıllık bir anlaşma imzalanmıştır. Aslında takıma dahil edilirken plan var ve hayaller çok başkayken gelinen noktada Fenerbahçe hiç de istemediği bir yerde.

FENERBAHÇE’DE EROL BULUT KARİYERİ

Erol Bulut ile yollarını ayıran Fenerbahçe sezon sonuna kadar Emre Belezoğlu ile devam edecek. Emre Belözoğlu sezon sonuna kadar takımın başında ve takımı yönetecek olan isim. Erol Bulut ile yollarını karşılıklı olarak ayıran Fenerbahçe yönetimi aynı zamanda Erol Bulut’un yardımcıları ile de yollarını ayırdı. Milli Maç arasındayken Fenerbahçe yönetimi Erol Bulut ile görüştü ve alınan başarısızlıklardan sonra iki yıllık sözleşmenin daha bir yılı tamamlanmadan teknik direktör ile yollarını ayırmaya karar verdiler.

Sezonun başında takıma dahil edilen Erol Bulut ile Fenerbahçe tam olarak 34 maça çıktı. Spor Toto Süper Lig’in 31. haftası da dahil 31 haftalık bir kariyeri imza atan Erol Bulut ziraat Türkiye kupası maçları da dahil sarı lacivertli Fenerbahçe ekibiyle 34 maça çıktı.

Erol Bulut ve Fenerbahçeli öğrenciler bu 34 maçta toplamda 21 galibiyet, beş beraberlik ve sekiz mağlubiyet sonucu ile sahadan ayrıldılar. Özellikle kendi evinde, Kadıköy’de kazanamayan bir Fenerbahçe figürü oluştu bu sene. Hatta Kadıköy laneti diye manşetler atılırken Fenerbahçe ısrarla ve hiç değişmeyen bir şekilde Kadıköy’de yenilmeye devam etti. Son olarak Kadıköy’de, kendi evinde Gençlerbirliği’ne yenilen Fenerbahçe maç sonrasında tüm eleştirilere tabi tutuldu. Özellikle eleştirilerin Odanda Fenerbahçe’nin teknik direktör Erol Bulut vardı.

FENERBAHÇE’DE YENİ TEKNİK DİREKTÖR

Erol Bulut ile yollarını ayıran Fenerbahçe yönetimi sezon sonuna kadar takımın başına Emre Bölezoğlu’nu getirdi.

Emre Belözoğlu milli maç arasında takımıyla ilk kez bugün Denizlispor maçına çalışarak başladı. Erol Bulut teknik direktörlük kariyerini Aytemiz Alanyaspor‘un başında görev yaparak ve aslında ilk teknik direktör kariyer olarak ta Yeni Malatyaspor‘un başında görev yaparak başladı.

Eski bir Fenerbahçeli olan Erol Bulut 1995 ve 1999 yılları arasında Fenerbahçe forması Giydi. Fenerbahçe forması giydi dönemde 136 maçta toplamda 11 gol atarak takımını gururlandıran Erol Bulut Fenerbahçe ile yolların teknik direktörlük kapsamında da kesiştirdi fakat iki yıllık sözleşme daha tamamlanmadan takımı ile yollarını ayırmak durumunda kaldım. Erol Bulut’un bundan sonraki spor kariyeri nasıl olacak ve aynı zamanda Fenerbahçe’nin sezon sonunda nasıl bir puan ile birlikte olacağım şimdiden merak ediliyor.