EROL BULUT’UN AYRILMA DETAYLARI

Fenerbahçe geçtiğimiz günlerde teknik direktörlük koltuğunda oturan Erol Bulut ile yollarını karşıtı olarak ayırmaya karar verdi ve bunu tüm sosyal medya hesaplarından ve sitesinden paylaştım. 5 yaşındaki genç teknik direktör Erol Bulut neredeyse dokuz aydır Fenerbahçe takımıyla beraber bir yolculuğa çıkmıştım.

Sezonun başında İki yıllık sözleşme imzalayan Erol Bulut daha sözleşmesi tamamlanmadan takım ile yollarını ayırdı. Erol bulut yönetiminde Fenerbahçe toplamda 34 maça çıktı bu bu maçlarda 21 maçı kazanarak sahadan galibiyeti gözleyerek ayrıldı. Beş maç beraberlik ve sonuçlanırken sekiz maç mağlubiyetle sonuçlandı.

Bu sekiz maçın altısı Kadıköy’de alınan mağlubiyetlerdi. Erol Bulut yönetimindeki Fenerbahçe Kadıköy’de, kendi evlerinde altı mağlubiyet ve iki beraberlik aldı. Kadıköy’de bir türlü kazanamayan Erol Bulut yönetimindeki Fenerbahçe bu sezon en kötü iç saha performansını geçirdi ve tarihi not olarak düşüldü.

EROL BULUT’UN EKSİKLERİ

Teknik direktör Erol Bulut’un oldukça eksiği vardı. En önemli eksikliklerinden birisi de öğrencileri ile olan iletişim sıkıntısı oldu. Öğrencilerine karşı oldukça mesafeli ve uzak bir ilişki yürüten Erol Bulut öğrencileri tarafından sevilmeyen bir teknik direktör oldu.

Öyle ki Erol Bulut’un ayrılığın ardından sosyal medyadan eski teknik direktörün hemen takipten çıkaran bir Fenerbahçeli oyuncu ekibi oluştu. Öğrenciler tarafından sevilmeyen de oldukça eleştiren Erol Bulut’un iletişim sorunu sonunu getiren özelliklerden birisiydi sadece. Aynı zamanda Erol Bulut oldukça otorite konusunda sıkıntı yaşadım.

Hem saha içinde hem de sağ dışında otoritesini bir türlü sağlayamayan Erol Bulut bu konuda da Sıkıntılar çekti. Sportif direktör Emre Belezoğlu Erol Bulut’u birçok kez uyanmış olsa da tüm bu otorite ve iletişim konusunda Erol Bulut herhangi bir gelişme gösteremedi.

EROL BULUT İKİ KEZ İSTİFA KARARI ALDI

Teknik direktör Erol Bulut aynı zamanda oldukça kontrollü bir futbol oynuyordu. Bu kontrollü futbol anlayışı Fenerbahçeli öğrencileri Fenerbahçe yönetimini bir türlü tatmin edemedi. Bu kontrolü futbolundan bir türlü vazgeçemeyen Erol Bulut bu duruma da kendisini kendisi sürükledi aslında.

Erol bunu tüm bu dokuz aylık süre içerisinde iki kez istifa kararı aldı fakat bunların hiçbirisini uygulamadım. Aslında Ali koç Erol Bulut’a karşı olan güvenini çok önceden kaybetmişti Trabzonspor maçı öncesinde Erol Bulut ile yollarını ayırmaya karar vermişler. Fakat Fenerbahçe yönetimi Erol Bulut yönetimindeki Fenerbahçe’nin Trabzonspor karşısında aldığı galibiyetini ardından bu ayrılma sürecini biraz daha uzattı.

Fakat Trabzonspor maçının ardından gelen mağlûbiyetler ile ayrılık kaçınılmaz son oldu.