EURO 2020 ÖNCESİ HAZIRLIK MAÇI

Haziran ayı itibari ile başlayacak olan Avrupa Şampiyonası diğer bir adıyla Euro 2020 heyecanla çok az bir zaman kaldı. Her milli takım kendi içerisinde son hazırlıklarını tamamlıyor. Milli takımlar kamplara girdi haziran ayında çıkacak olan maçlar öncesinde hazırlık maçları ayarladılar ya da direk maçların olduğu ülkelere giderek son hazırlıklarını orada tamamlamaya başladılar. Milli takımımız, bizim çocuklar iki hazırlık maçına çıkacak. Azerbaycan ve sonrasında da Gine ile çıkacağı hazırlık maçlarında forma girmek isteyen Bizim Çocuklar maçları iyi bir şekilde bitirmek istiyor.

EURO 2020 ÖNCESİ HEYECAN YÜKSEK

Normal şartlar altında geçen sene yapılması planlanan Euro 2020 bu sene yapılacak. İsmi değişmeyen Avrupa futbol Şampiyonası Euro 2020 olarak anılacak ve bu sene 11 Haziran, 11 Temmuz 2021 tarihleri arasında oynanacak. Euro 2020 heyecanı oldukça yaklaştı ve tüm ülkeler bu büyük Avrupa futbol Şampiyonasında iyi bir derece yakalayabilmek için ciddi bir hazırlık sürecine girdiler. Milli takım Türkiye başka bir milli takım olan Azerbaycan ile hazırlık maçına çıkacak. Hazırlık maçı bu akşam, 27 Mayıs Perşembe akşamı saat 20:00’de başlayacak.

Hem Azerbaycan milli takımı hem de Türkiye milli takımı bu maçta daha önceden şans vermedikleri çok fazla maçta yer vermedikleri öğrencilerine şans verecek. Her öğrencisine şans vermek isteyen teknik direktör Şenol Güneş Euro 2020 öncesi öğrencilerini formda ve iyi 1 derecede tutmak istedikleri için bu maçları iyi değerlendirecekler.

Şenol Güneş öğrencilerine güveniyor ve bu hazırlık maçlarını başarılı bir şekilde tamamlayarak 1 Haziran’a kadar Türkiye’de Euro 2020’ye hazırlanacak. 1 Haziran’dan sonra Almanya’ya geçerek orada hazırlıklarına devam edecek olan milli takımımız Türkiye Euro 2020’de iyi bir performans ve fark yaratan bir performans sunmak istiyorlar.

TÜRKİYE’YİK HAZIRLIK MAÇINDA

Avrupa Şampiyonası, Euro 2020 kapsamında Türkiye ilk hazırlık maçına çıkacak. Maç bu akşam, 27 Mayıs Perşembe saat 20:00’de oynanacak. Azerbaycan ile oynanacak olan bu maç Alanya’da Bahçeşehir Okullari Stadı’nda oynanacak. Her iki takımda kendi formunu görebilmek Euro 2020 daha iyi hazırlanabilmek için bir hazırlık maçını değerlendirecek. Karşılaşma TRT spor üzerinden naklen yayınlanacak.