EURO 2020 ÖNCESİ İTALYA’DA SON DURUM

İtalya milli takımı Euro 2020’nin açılış maçında Türkiye ile karşı karşıya gelecek. Roma’da oynanacak olan bu açılış maçında İtalya ev sahipliğini üstlenecek. Ev sahibi takım olan İtalya bu avantajını kullanarak Türkiye karşısında kesin bir galibiyet aramak istiyor.

Geçmişte Türkiye milli takımı ile oynadığı maçlarda rakibine hiç yenilmeyen bir tane milli takımı Euro 2020’nin açılış maçında da rakibine yenilmeden başarılı ve iyi bir açılış yapmak istiyor. Tüm taraftarlarının ve tüm dünyanın gözü üzerinde oynanacak olan Euro 2020 heyecanı İtalya ve Türkiye maçı ile başlayacak.

EURO 2020 İTALYA TÜRKİYE İLK 11’LER

İtalya: Donnarumma, Florenzi, Bonucci, Chiellini, Spinazzola, Barella, Jorginho, Locatelli, Berardi (Chiesa), Immobile, Insigne

Türkiye: Uğurcan Çakır, Zeki Çelik, Merih Demiral, Çağlar Söyüncü, Umut Meraş, Okay Yokuşlu, Ozan Tufan, Kenan Karaman, Hakan Çalhanoğlu, Yusuf Yazıcı, Burak Yılmaz

EURO 2020’DE İTALYAN YILDIZLAR

Bir tane milli takımında yıldızlar havada uçuşuyor. Oldukça başarılı bir Euro 2020 kadrosuna sahip olan İtalya milli takımı hem ilk rakibi olan Türkiye karşısında hem de sonraki maçlarında rakiplerini bir bir eleyerek puan kazanarak ilerlemek istiyor.

Ciro İmmobile Bir tane milli takımının yıldız oyuncusu. Oldukça önemli bir noktada yer alan bu isim bir tane milli takımının tüm Euro 2020 kadrosundaki en önemli isimlerden birisi. Önemli bir koz olan bu genç oyuncu Euro 2020 kadrosunda İtalya’nın muhtemelen her ilk 11’inde yer alacak.

Kaleci Donnarumma İtalya milli takımının en önemli ve en başarılı oyuncularından birisi. Böyle dünya kupalarındaki en önemli noktalardan birisi de şüphesiz ki kaleciler. Kaleciler maçın kaderini belirleyecek noktada yer alıyor. İtalya’nın kendi liglerinde ise oldukça başarılı oyuncularından birisi.

Chiellini, Bonucci, Barella, Marco Verratti, Jorginho, İnsigne ve İmmobile Bir tane milli takımında yer alan diğer bir önemli ve yıldız isimler. Açılış maçı olan Euro 2020’deki Türkiye maçını oldukça iyi bir şekilde hazırlandı. Euro 2020 elemelerinde İtalya kendi grubunda hiç yenilmeden elemeleri tamamladı. Aynı zamanda hazırlık maçında da başarılı bir performans sergileyen İtalya milli takıma Türkiye karşısında da en iyi performansını sergilemek istiyor.

EURO 2020 KARŞILAŞMA DETAYI

İtalya ve Türkiye milli takımların arasında oynanacak olan bu ilk karşılaşma, Euro 2020 açılış maçı bu akşam, 11 Haziran Cuma akşamı Türkiye saatiyle saat 22:00’de başlayacak. Karşılaşma İtalya’nın ev sahipliğinde Roma’da oynanacak. Maçı canlı olarak TRT 1 ekranlarında anlatılan bir şekilde izleyebilirsiniz.