EURO 2020’de İngiltere ve İskoçya Maçında Kazanan Çıkmadı

Avrupa Futbol Şampiyonası, EURO 2020’nin D Grubu’nda İngiltere, 18 Haziran Cuma günü İskoçya ile kozlarını paylaştı. İki takım arasındaki bu mücadelede gol sesi çıkmayınca golsüz eşitlik ile 0 – 0 berabere sona erdi. Bu sonuç ile birlikte rakibi ile oynadığı maçtan beraberlik ile ayrılan teknik direktör Stave Clarke önderliğindeki İskoçya, EURO 2020’deki ilk beraberliğini ve ilk puanını elde etmiş oldu. Öte yandan rakibi ile oynadığı maçta berabere kalan teknik direktör Gareth Southgate yönetimindeki İngiltere ise EURO 2020’deki ilk beraberliğini almış oldu.

İngiltere ve İskoçya Maçının Detayları

Avrupa Futbol Şampiyonası, EURO 2020’nin D Grubu’nda Wembley Stadyumu’nda İngiltere ile İskoça kozlarını paylaştı. İskoçya, rakibi İngiltere karşısında Marshall, McTominay, Hanley, Tierney, O’Donnell, Robertson, Gilmour, McGinn, McGregor, Adams ve Dykes 11’i ile maça başladı.

Öte yandan İngiltere ise rakibi İskoçya karşısında Pickford, Stones, Mings, James, Shaw, Phillips, Rice, Foden, Mount, Sterling ve Kane 11’i ile sahaya çıktı. EURO 2020’nin D Grubu’undaki bu mücadelede İskoçya, maç boyunca rakip kaleye 11 şut çekti. Bu şutların 2’si isabetli olurken, 3’ü isabetsiz oldu. 6 şut ise rakip tarafından engellendi. İskoçya, maç esnasında toplamda 17 kez rakip ceza sahası içerisinde topla buluştu. 5 kez köşe vuruşu kullanan İskoçya, toplamda 367 kez de pas yaptı. Öte yandan İngiltere ise maç genelinde rakip kaleye 9 şut çekti.

Bu şutların 1’i isabetli olurken, 6’sı isabetsiz oldu. 2 şut ise rakip tarafından engellendi. 1 topu direkten dönen İngiltere, 2 net gol pozisyonun ise yararlanamadı. İngiltere, maç esnasında toplamda 32 kez rakip ceza sahası içerisinde topu buluştu. 6 kez köşe vuruşu kullanan İngiltere, toplamda 559 kez de pas yaptı.

İngiltere ve İskoçya’nın Puan Durumu

Avrupa Futbol Şampiyonası, EURO 2020’nin D Grubu’nda oynanan maçta İngiltere, rakibi İskoçya ile yenişemedi ve 0 – 0 berabere kaldı. Bu sonuç ile birlikte karşılaşmadan 1 puan alan İskoçya, grupta 1 puan ile son sırada yer aldı. Öte yandan sahadan 1 puan ile ayrılan İngiltere ise grupta 4 puan ile ikinci sıraya yerleşti.