EURO 2020’DE TÜRKİYE GALLER İLE SINAVDA

A Milli takımımız Türkiye Euro 2020 kapsamında Galler ile karşı karşıya gelecek. Karşılaşma bu akşam, 16 Haziran Çarşamba akşamı saat 19:00’da oynanacak. Karşılaşma kardeş şehrimiz Bakü, kardeş ülkemiz Azerbaycan Bakü olimpiyat Stadı’nda oynanacak. Bu akşam oynanacak olan karşılaşma Türkiye için oldukça önemli bir maç. Türkiye kendi gruplarında iyi 1 derece alabilmek ve gruptan çıkabilmek için bu maçı kazanmak zorunda. Karşılaşmayı kendi saatinde canlı olarak TRT 1 ekranlarında izleyebilirsiniz.

TÜRKİYE 2020’DE KALMAK İSTİYOR

Milli takım Türkiye, bizim Çocuklar Euro 2020 açılış maçında İtalya ile karşı karşıya geldi. İtalya ile oynadıkları ilk maçta rakibine yenilen Türkiye hiç gol atamadan maçı tamamladı. Kendi kalesinde üç gol gören ve bu gollerden ilkini kendi oyuncusu ile atan Türkiye milli takımı Galler maçında en iyi performansını sergilemek zorunda. Günaydından şu an Türkiye kendi grubunda dördüncü sırada yer alıyor. İtalya üç puanla birinci sırada, İsviçre bir puanla ikinci sırada, Galler bir puanla birinci sırada ve Türkiye sıfır puanla dördüncü sırada.

Türkiye ve Galler maçı Bakü‘de oynanacak. Stadı’nda oynanacak olan karşılaşmaya Türkiye’den bir çok taraftar bilet alıp maçı izlemeye gidecek. Çok fazla Türkiye’den biletin satıldığını söyleyen Bakü yetkilileri Bakü‘de bir Türkiye ortamı yaratmak için en iyi şekilde hazırlanıyorlar. Türkiye’nin bu akşam, 16 Haziran Çarşamba akşamı saat 19:00’da Euro 2020 kaderi belli olacak. Bu maçı kazanmadığı taktirde gruptan çıkamayacak kesinleşecek olan Türkiye Euro 2020’ye erken veda etmiş olacak.

Karşılaşmanın hakemi Portekiz Artur Dias. Artur Dias başka maçlarımızı da yönetti ve çok istenilen sonuçlar alamadık.

MAÇIN MUHTEMEL İLK 11’LERİ

Türkiye: Uğurcan, Zeki, Kaan Ayhan, Çağlar, Umut Meraş, Okay Yokuşlu, Ozan Tufan, İrfan Can, Hakan Çalhanoğlu, Cengiz Ünder, Burak Yılmaz

Galler: Ward, Roberts, Mepham, Rodon, Davies, Morrell (Ampadu), Allen, Ramsey, James, Bale, Moore

EURO 2020 MAÇIN DETAYLARI

Avrupa futbol Şampiyonası 1 Eylül 2020 heyecanı hızlı bir şekilde devam ediyor. Bu akşam, 16 Haziran Çarşamba akşamı saat 19:00’da Türkiye ile karşı karşıya gelecek. Maç Bakü’de Bakü Olimpiyat Stadı’nda oynanacak. Maçın hakemi Portekiz Artur Dias olacak.

Maçı canlı olarak kendi saatinde TRT 1 ekranlarından izleyebilirsiniz.