EURO 2020’DE YARI FİNAL HEYECANINA SON 1 GÜN

EURO 2020’de yarı final heyecanı yarın akşam itibariyle başlıyor. Semi-Final olarak adlandırılan yarı final heyecanında kalan 4 takımda finale yükselmek için ellerinden geleni yapacaklar. İtalya, İspanya, İngiltere ve Danimarka yarı finale kalan dört milli takım.

İtalya ikinci kupasını kazanmak isterken İspanya dördüncü kez kupayı kazanmayı hedefliyor. İngiltere milli takımı da kendi evinde oynanacak olan yarı final ve final maçlarında sahada olmayı ve kupaya uzanmayı hedefliyor. İngiltere turnuvayı kazanırsa ilk kez kupa kazanmış olacak. Danimarka milli takımı da 1992’de kazandığı kupayı çiftlemek istiyor ve ülkesine kupa ile dönmek için yarı final mücadelesini geçmeyi hedefliyor.

Tüm EURO 2020 yarı final maçları ve final maçı İngiltere, Londra Wembley Stadı’nda oynanacak. Tüm maçları turnuvanın en başından olduğu gibi TRT ekranlarından izleyebilirsiniz.

EURO 2020’DE İLK YARI FİNAL İTALYA – İSPANYA ARASINDA

İtalya ve İspanya milli takımları 11 Haziran Cuma akşamı başlayan ve tüm dünyanın merakla takip ettiği EURO 2020 heyecanında yarı finale kadar yükselen iki başarılı milli takım. İtalya milli takımı A Grubu’nda mücadele etmeye başladı ve yarı finale kadar kayıpsız bir şekilde gelmeyi başardı.

1968 yılında kazandığı kupanın ardından bir kez daha kupa kazanmak isteyen İtalya milli takımı İspanya karşısında en iyi performansını sergilemek istiyor. İspanya milli takımı da dördüncü kez kupanın sahibi olmak için sahaya çıkacak. Matadorlar güçlü ve hırslı bir takım. Ülkelerine kupa ile dönmek isteyen İspanya milli takımı önce yarı finali geçmek sonrasında da finali kazanmayı hedefliyorlar.

İtalya ve İspanya maçı yarın akşam, 6 Temmuz Salı akşamı saat 22.00’de oynanacak. Londra Wembley Stadı’nda oynanacak olan maçın hakemi ise Felix Brych olacak.

EURO 2020’DE İKİNCİ YARI FİNAL İNGİLTERE – DANİMARKA ARASINDA

İngiltere tüm EURO 2020’ye ev sahipliği yapan ülkelerden birisi. İngiltere milli takımı da yarı finali evinde ve 60 bine yakın seyirci ile oynayacak. Ülkesinde ve kendi stadında, kendi taraftalarına karşı oynayacağı yarı final maçında Danimarka’yı yenmek isteyen İngiltere milli takımı finale yükselmeyi hedefliyor.

Turnuva tarihi boyunca finale yükselmiş olsa da kupayı bir türlü kazanamayan İngiltere milli takımı bu sefer kendi evinde, kendi stadında kupanın sahibi olmayı hedefliyor. Danimarka milli takımı da 1992 yılında kazandığı kupanın ardından bir kez daha bu sevinci yaşamayı istiyor.

İngiltere ve Danimarka yarı final maçı 7 Temmuz Çarşamba akşamı saat 22.00’de oynanacak. Londra Wembley Stadı’nda oynanacak.