EURO 2020’NİN YILDIZ ŞAMPİYONU İTALYA

İtalya milli takımı EURO 2020’de dün akşam, 11 Temmuz Pazar akşamı oynadıkları final maçında İngiltere karşısında şampiyon oldular. Maçı penaltılarda kazanan İtalya milli takımı başarılı bir EURO 2020 turnuvasının ardından ülkesine, evinde kupa ve zafer ile döndü.

Londra’da İngiltere’nin ev sahipliğinde oynadıkları final maçını kazanan İtalya milli takımı başarılı bir sezon geçirdi ve Euro 2020 kupasını sonuna kadar hak etmiş oldu. Turnuvanın başından bu yana hiç kayıp vermeden maçları kazanan İtalya milli takımı en sonunda final maçını da kazanarak kupayı kazanmayı başardı.

Maça geriden gelen ve şampiyonluğa hırsı, isteği ve bitmek bilmeyen enerjisi ile ulaşan İtalya milli takımı bu kupayı ve sevinci sonuna kadar hak etti. Tüm teknik ekip ve oyuncuları ile müthiş bir uyum sağlayan ve bu uyumu son maça kadar hatta son ana kadar sürdüren İtalya milli takımı evimnd ekupa ile döndü.

İTALYA EURO 2020’DE MAÇI PENALTILARDA ALDI

İtalya milli takımı kendi kalesinde ilk gol çok erken buldu. İngiltere milli takımı 2. Dakikada Luke Shaw ile golü buldu. İngiltere o dakikadan sonra kalesini müthiş bir başarı ile korudu ve gole asla izin vermedi.

İtalya milli takımı beraberliği sağlayan golü 67. Dakikada Bonucci ile buldu. Bonucci ve ekip arkadaşları o dakikalarda sürekli bastırıyorlardı ve 67. Dakikada ekip olarak İngiltere’nin ceza sahasına kalabalık bir şekilde girip oldukça etkili oldular.

Maç 67. Dakikadan sonra aslında tıkandı. Her iki takımda üstünlük kurmak istese de bunu başaramadılar ve maç uzatmalara gitti.

Maçın yarım saatlik uzatma kısmında da skor değişmeyince maçın kaderini penaltı vuruşları belirledi. Tüm oyuncular yorulmuş olsalar bile dinlenmeden hemen penaltılara başlamak istediklerini söylediler ve kuralar çekildi.

EURO 2020’DE İTALYA PENALTILARDA AVANTAJLIYDI

İlk penaltı vuruşunu İtalya attı. İtalya milli takımında Berardi, Bonucci, Bernardeschi penaltı vuruşlarını atarken Belotti ve Jorginho penaltı vuruşlarını atamadı.

Ev sahibi takımı İngiltere’de de Kane ile Maguire penaltı vuruşları ile gol buldular fakat Rashford, Sancho ve Saka’nın atışları gol olmadı.

Bu sonuçlar doğrultusunda EURO 2020 şampiyonu İtalya milli takımı oldu. A Grubu’nun yıldız takımı İtalya milli takımı turnuvanın şampiyonu oldu.