Fatih Karagümrük’ten Golsüz Beraberlik Geldi; 0-0


Süper Lig’in 6. Haftası tüm heyecanıyla başladı. İlk 5 hafta çetin mücadeleler ortaya koyan takımlar bir kez daha sahaya zafer sesini duymak için çıkacak. Haftanın ilk karşılaşmalarından biri ise VavaCars Fatih Karagümrük ekibi ile Fraport TAV Antalyaspor ekibi arasında gerçekleşti.


Fatih Karagümrük’ün ev sahibi olduğu mücadele, Atatürk Olimpiyat Stadyumu’nda oynanırken taraflardan gol sesi çıkmadı ve 90 dakika 0-0 skoruyla son buldu.


Karşılaşmadan taraflar 1’er puanını alarak ayrıldı. Aldığı tek mağlubiyetin ardından tekrar atağa geçen Fatih Karagümrük, toplamda 11 puana ulaşarak sıralamada 4 sırada kendisine yer buldu. Performansı büyük ilgi gördü.


Diğer taraftan Antalyaspor’un ikinci beraberliği yaşandı ve toplamda 5 puana ulaşan ekip, kendisine 17. Sırada yer buldu. Karşılaşmanın hakemliklerini ise Arda Kardeşler, Serkan Ok ve Ömer Tevfik Özkoç üstlendi.


Berabere Son Bulan Karşılaşmanın Detayları


Fatih Karagümrük’ün kendi evinde olduğu Süper Lig’in 6. Hafta mücadelesinde gol sesi duyulmadı. Bir kez daha berabere kalan takımlar, ellerine geçen gol fırsatlarını değerlendirmekte zorlandı. 90 dakika boyunca toplam 6 sarı kart görülürken bu sarı kartlardan 4’ü Fatih Karagümrük ekibine gitti.


Süper Lig’in 7. Haftasında ise Fatih Karagümrük Sivasspor’un evine konuk olacak ve galibiyet için bir kez daha sahaya çıkacak. Antalyaspor ise kendi sahasında olacak ve Yeni Malatyaspor’u ağırlayacak. Antalyaspor, ikinci kez galibiyet almak için ter dökecek.


Takımların Karşılaşma Kadroları


Her iki ekibin de birer puan aldığı ve eline geçen fırsatlardan gol sesi yaratamadığı karşılaşmada formasını terleten isimler şu şekildeydi;


VavaCars Fatih Karagümrük: Viviano, Balkovec, Caner Erkin, Adnan Uğur (Dk. 64 Erhun Öztümer), Jimmy Durmaz, Kerim Frei (Dk. 64 Karamoh), Zukanovic, Ahmed Musa (Dk. 87 Emre Mor), Bertolacci (Dk. 76 Vato Arveladze), Pesic, Benatia (Dk. 46 Burak Bekaroğlu)


Fraport TAV Antalyaspor: Boffin, Floranus, Güray Vural, Nuri Şahin (Dk. 76 Bünyamin Balcı), Milosevic (Dk. 46 Fredy), Amilton (Dk. 76 Mukairu), Kudriashov, Poli (Dk. 90 2 Naldo), Wright, Crivelli (Dk. 66 Gökdeniz Bayrakdar), Veysel Sarı