Fatih Terim’den Gedson Hamlesi

Süper Toto Süper Lig’in son sezonunu averaj farkıyla ikincilikle kapatan Galatasaray’da Burak Elmas’ın başkan seçilmesinden sonra önemli gelişmeler yaşanıyor. Başkanlık seçimi yapıldıktan sonra Burak Elmas teknik direktör olarak Fatih Terim ile yola devam edeceğini duyurdu. Terim ve Elmas ikisi ile takımı güçlendirmek için ellerinden gelen bütün her şeyi yapmaya başladı.

Süper Toto Süper Lig’in yeni sezonundan önce önünde Şampiyonlar Ligi grup elemeleri bulunan Galatasaray’da planlar yapılmaya başlandı. Fatih Terim takıma yeni transferler isterken takımdaki kiralıkları da tekrardan sarı kırmızı forma ile sahada görmek istiyor.

İlk Hedef Gedson Fernandes

Edinilen bilgilere göre Fatih Terim’in ilk hedefi orta sahada tekrardan Gedson Fernandes’i oynatmak. Geçen sezon Benfica’dan Terim’in ilişkileri sayesinde kiralık olarak transfer edilen Gedson’un bu sezon Galatasaray’da kalıp kalmayacağı henüz netleşmedi.

Deneyimli orta sahanın sarı kırmızı forma ile tekrardan oynamak istediği biliniyor. Özellikle bu kararı verebilmek için Gedson Fernandes’in Fatih Terim’in takımdaki durumunu beklediği de biliniyor. Gedson Fernandes her ne kadar Galatasaray’da forma giymek istese de son kararı Benfica verecek.

Bonservisini elinde bulunduran Benfica ile Galatasaray bu hafta Gedson Fernandes için kritik görüşmelere başladı. Fatih Terim’in bizzat aracı olduğu görüşmelerden olumlu sonuç alınması bekleniyor. Fatih Terim Gedson’u takımda bir yıl daha kiralık olarak oynatmak istiyor. Bu transferi gerçekleştirebilmek için ise Rui Costa’yı aradığı iddia edilen Fatih Terim Gedson Fernandes için elinden gelen her şeyi yapıyor.

Terim’in Rui Costa ile geçmişi Milan’a dayanıyor. Milan zamanında Rui Costa’nın hocalığını yapan Fatih Terim bu görüşme sayesinde Gedson transferini gerçekleştirebilmeyi umuyor. Rui Costa şu anda Benfica’nın sportif direktörlüğünü yürütüyor. Ayrıca iddialar arasında Galatasaray ve Benfica yönetimlerinin de bu sezon yakın ilişkiler kuracağı bulunuyor.

Galatasaray Halil Dervişoğlu’nu da Bırakmak İstemiyor

Gedson Fernandes dışında takımda kiralık olarak bulunan Halil Dervişoğlu’nun geçen sezonki performansından memnun olan Fatih Terim Dervişoğlu için de yönetimle görüştü. Halil Dervişoğlu’nun şu anda bonservisi İngiliz ekip Brentford’ta bulunuyor.

Geçen sezon bir senelik kiralanan Dervişoğlu’nun bonservisini Galatasaray bu sezon satın alabilir. Bonservis alınamazsa da Dervişoğlu Galatasaray’da yine kiralık oynayabilir.