FATİH TERİM’İN DERBİ KARNESİ ÇIKTI

Süper lig tarihinin en önemli karşılaşması derbide Galatasaray ile Fenerbahçe 21 Kasım Pazar günü karşı karşıya gelecekler.

Nefeslerin tutulacağı dev derbide sarı kırmızlı takım Galatasaray uzun zamandır sahadan galip ayrılamıyorlar.

Tecrübeli teknik adam Fatih Terim sarı kırmızlı takım ile sayısız karşılaşmalara çıkmış teknik adamın derbi karnesinde 68 karşılaşmada 25 galibiyet, 25 beraberlik ve 18 mağlubiyet ile sahadan ayrıldı.

FATİH TERİM DERBİLERİ SEVER

Tecrübeli teknik adam Fatih Terim Süper Lig’in 13. haftasında 21 Kasım Pazar günü kendi sahasında Fenerbahçe’yi konuk edecek Galatasaray’da Fatih Terim, teknik direktörlük kariyerinde 69. kez derbide teknik adam olarak sahada olacak.

Sarı kırmızlı takım ile bir çok maça çıkan Tecrübeli teknik adam Fatih Terim teknik adamlık kariyerince sarı kırmızlı takımın başında Fenerbahçe ve Beşiktaş ile Süper Lig, Türkiye Kupası, TFF Süper Kupa, Cumhurbaşkanlığı Kupası, Türkiye Spor Yazarları Derneği Kupası ve Gurbet Kupası’nda toplamda 68 derbi maçında saha kenarında oldu.

Galatasaray takımı ile bir çok başarılara imza atmış olan Tecrübeli teknik adam Fatih Terim ezeli takipleri Fenerbahçe ve Beşiktaş ile yapılan bu karşılaşmalarda 25 galibiyet, 25 beraberlik ve 18 mağlubiyet ile sahadan ayrıldı.

FATİH TERİM’İN FENERBAHÇE İLE 34. DERBİSİNE HAZIRLANIYOR

Sarı kırmızlı takımın başında Tecrübeli teknik adam Fatih Terim daha önce Fenerbahçe karşısın da 33 maçta karşı karşıya geldiler. Sarı kırmızlı takım Galatasaray bu karşılaşmaların 12’ sinde gülen taraf olurken, 12 karşılaşmadan ise beraberlik alarak ayrılmış durumdalar. Sarı kırmızlı takım 9 karşılaşmadan da rakibi Fenerbahçe ye mağlup olarak sahadan ayrıldılar.

Tecrübeli teknik adam Fatih Terim bir diğer ezeli rakibi siyah beyazlı takım Beşiktaş ile de derbiler de karşı karşıya geldi. Galatasaray Tecrübeli teknik adam Fatih Terim Beşiktaş karşısında çıkmış oldukları 35 derbiden 13 ‘ünde sahadan 3 puan alarak ayrılan takım 13 ‘de beraberlik ile sahadan puanları paylaşarak ayrıldılar. Sarı kırmızlılar 9 karşılaşmadan ise mağlup olarak puansız ayrıldılar.

SARI LACİVERTLİLER DE SON 7 YILDA 5. TEKNİK ADAMLARI İLE DERBİDE

Sarı lacivertli takım da değişen teknik adamlara bakınca sarı kırmızlı takım Galatasaray ile yapılan son 7 yılda ki derbiler de sarı kırmızlı takımın sahasında hep farklı teknik adam ile çıkmış durumdalar.

Sarı lacivertli takım son 7 yıldır rakibine kendi sahasında yenilmeden berabere tamamladığı karşılaşmalar sonrasında süper lig’in 13. Haftasında takımın başında olan Portekizli teknik adam Vitor Pereira ile derbiye çıkacaklar.

Portekizli teknik adam Pereira, Galatasaray maçıyla kariyerindeki 6. derbiye çıkacak. Portekizli teknik adam, 2015 – 16 sezonunda çalıştırdığı Fenerbahçe’nin başında dördü Süper Lig, biri de Türkiye Kupası olmak üzere 5 derbide görev yaptı.

Sarı lacivertli takım, Pereira yönetimindeki bu derbilerde bir galibiyet, 2 beraberlik ve 2 mağlubiyet yaşadılar.