FENERBAHÇE 3 PUANI EVİNDE KAÇIRDI

Süper Toto Süper Lig’in 30. Haftasının son gününden önceki maç Fenerbahçe ve Gençlerbirliği arasında oynandı. Maç Kadıköy’de Fenerbahçe’nin en çok korktuğu yerde kendi mabedinde, evinde ve kendi sahasında oynandı.

Kendi evinde maç kazanmak sarı lacivertli Fenerbahçe ekibi için oldukça zor olduğu için 14 Mart Pazar akşamı da bu zorluğu aşamadı ve maçı kazanamadı. Maç 2-1 misafir ekip Gençlerbirliği’nin üstünlüğü ile bitti.

Maçın gollerini Flip Novak 35. Dakikada attı Fenerbahçe 1-0 öne geçti. İkinci golü Gençlerbirliği atmadı ama Serdar Aziz kendi kalesine attığı için skor 40. Dakikada eşitlendi. Maçın 3. Ve son golünü de 63. Dakikada Floyd Ayite Gençlerbirliği adına golü attı.

FENERBAHÇE KENDİ KALESİNE ATTI

Maça ev sahibi takım Fenerbahçe baskın bir şekilde başlamış olsa da devamını getirebildiği bir maç olmadı. Maçın ilk golünü aslında Luiz Gustavo atsa da ofsayt olan bu gol pozisyonu geçersiz sayıldı.

Fakat Fenerbahçe hücumu ile çok fazla rakip takımın ceza sahasına baskı uyguladı ve ilk gol geç de olsa geldi. Maçın ilk golünü 35. Dakikada topu çok iyi bir şekilde takip eden ve hızlı koşusu ile topa yetişen Flip Novak oldu.

Flip Novak orta açılan topa yetişti ve şık bir kafa vuruşu ile takımı adına Fenerbahçe’nin ilk golünü kaydetmiş oldu. Fenerbahçe öne geçmenin sevincini yaşarken bu sevinç öyle uzun uzadıya çok uzun bir şekilde sürmedi.

Maçın 40. Dakikasında Halil Umut Pehlivan takım arkadaşları için orta açtığı topu Fenerbahçe’nin ceza sahasına gönderdi. Fenerbahçeli savunma oyuncuları topu uzaklaştırmak isterken en beklenilmedik ve en istenmeyen şey oldu.

Fenerbahçeli Serdar Aziz topa yanlış bir hareket ile temas edince top ağlar ile buluştu ve skoru eşitleyen golü aslında Fenerbahçe kendi kendisine atmış oldu. Maç o dakikadan sonra daha da hareketlendi. Maçın ilk yarısından başka bir gol pozisyonu olmadı.

2. GOL OFSAYT MI

Maçın ikinci yarısında da bir süre skor değişmedi. 63. Dakikada ise Gençlerbirliği ekibinden Floy Ayite kafa vuruşu ile kaleci Altay barajını geçti ve Gençlerbirliği 2-1 öne geçmiş oldu. Fenerbahçe yönetimi gol ofsayt için itirazlarda bulunsa da hem VAR hem de orta saha hakeminin onayından geçen gol sayıldı ve maç 2-1 Gençlerbirliği’nin üstünlüğü ile devam etti.

Maçın o dakikasından sonra başka bir gol olmadı ve skor 2-1 Gençlerbirliği’nin üstünlüğü ile tamamladı. 3 puanın sahibi Gençlerbirliği oldu.