Fenerbahçe Ağır Yara Aldı

Spor Toto Süper Lig’in 30. Haftasında Kadıköy’de ligde zor günler geçiren ve düşme hattının en altında yer alan Gençlerbirliği ile mücadele eden Fenerbahçe, kendi evinde almış olduğu mağlubiyetlere adeta bir yenisini ekleyerek sahadan 2 – 1’lik yenilgi ile ayrıldı. Lider Beşiktaş ve ikinci sırada yer alan Galatasaray ile şampiyonluk mücadelesi veren sarı lacivertli takım, kendi evinde almış olduğu mağlubiyet ile şampiyonluk yarışında büyük bir yara aldı.

Ligin geriye kalan maçlarında artık çok iyi bir performans sergilese bile üzerinde yer alan rakiplerinin puan kaybetmesini bekleyecek. Özellikle Kadıköy’de kaybedilen maçların sayısının artması üzerine eleştirilere maruz kalan isim teknik direktör Erol Bulut oldu. Öte yandan gelen son bilgilere göre ise sarı lacivertli takımdaki bazı futbolcuların Erol Bulut’a tepkili ve küskün olduğu öğrenildi.

Erol Bulut’a Tepki

Spor Toto Süper Lig’in 14. Haftasından itibaren 24. Haftada oynanan Galatasaray derbisine kadar ligde 9 maça çıkan Fenerbahçe, bu 9 maçtan 8 galibiyet ve 1 beraberlik alarak liderliğe kadar yükselmeyi başarmıştı. Fakat ilk olarak Kadıköy’de alınan 1 – 0’lık Galatasaray mağlubiyeti, daha sonra Kadıköy’de alınan Göztepe mağlubiyeti teknik direktör Erol Bulut için tehlike çanlarının çalmasına sebep olmuştu.

Daha sonra yine Kadıköy’de alınan Fraport TAV Antalyaspor ve Gençlerbirliği mağlubiyeti adeta sarı lacivertli taraftarlar için bardağı taşıran son damla oldu. Özellikle taraftarlar tarafından kadro seçimi ve oyun planı açısından eleştirilen Erol Bulut’un bazı futbolcular ile sorun yaşadığı belirtildi.

Futbolculardan Gerçekler Ortaya Çıktı

Fenerbahçe’de kaybedilen Gençlerbirliği maçından sonra teknik direktör Erol Bulut’un eleştirilerin odağında kalmasının ardından sportif direktör Emre Belözoğlu ve kulüpteki teknik yardımcılar Samandıra Tesisleri’nde futbolcularla bir araya gelerek onların isteklerini ve sıkıntılarını dinledi.

Gelen bilgilere göre Erol Bulut’a tepkili olan futbolcuların başında Mame Thiam geliyor. Formda olmasına rağmen sebep gösterilmeden Galatasaray derbisinde oynatılmayan Mame Thiam’ın o maçtan beri hocasına tepkili olduğu öğrenildi. Öte yandan Enner Valencia’nın yokluğu skor katkısı yapmasına rağmen yeterli olarak süre alamadığını dile getiren genç futbolcu Ferdi Kadıoğlu, bu konudaki sitemini dile getiren oyunculardan oldu.