Fenerbahçe Anadolu Efes’i Mağlup Etti 90 – 68

ING Basketbol Süper Ligi’nde Anadolu Efes ile karşı karşıya gelen Sarı Lacivertli ekip, rakibini mağlup etti. Maç sonucu Fenerbahçe Beko 90 – 68 Anadolu Efes. Lig’in dördüncü haftasında Kanarya, taraftarlarına zafer sevinci yaşattı.

Fenerbahçe Beko, şimdiye dek oynadığı 4 maçta da galibiyet elde etti. İşte Fenerbahçe Beko – Anadolu Efes mücadelesine dair merak edilen tüm ayrıntılar…

Sarı Lacivertli ekip, ING Basketbol Süper Lig’indeki başarılı performansını devam ettiriyor. Anadolu Efes derbisinde Fenerbahçe Beko, ilk dakikadan itibaren sahada dinamik ve hareketli bir oyun sergiledi. Müsabakanın sonunda kazanan taraf olan Kanarya, 4’te 4 başarı ile ligdeki mücadelesini sürdürüyor.

Fenerbahçe Beko – Anadolu Efes Maçından Dakikalar…

Fenerbahçe Beko, kendi sahasında Anadolu Efes ile karşı karşıya geldi. Sarı Lacivertliler, maçın başından sonuna dek üstünlüğünü muhafaza etti. İlk molada 10 – 8 skor ile üstünlük elde eden ekip, ilk periyotta soyunma odasına 24 – 16 skor ile önde gitti.

İkinci periyotta da Kanarya oyuncularının başarılı performansı devam etti. Farkı iki basamaklı hanelere yükseldi. İkinci periyot skoru Fenerbahçe Beko 47 – 31 Anadolu Efes.

Ev sahibi takım, üçüncü periyotta da üstünlüğünü kaybetmemeye kararlı idi. Televizyon molasına 58 – 37 skor ile üstün bir şekilde giden Fenerbahçe Beko, periyodun sonunda 23 sayılık farka ulaştı. Skor 68 – 45.

Son periyotta Fenerbahçe Beko, sahadaki temposunu korumaya özen gösterdi. Periyot sonucu Fenerbahçe Beko 90 – 68 Anadolu Efes. Müsabaka Fenerbahçe Beko’nun galibiyeti ile sona erdi.

Fenerbahçe 4’te 4 Yaptı

Fenerbahçe Beko, Ülker Spor ve Etkinlik Salonunda oynanan dördüncü hafta mücadelesinde de galibiyet elde ederek yenilmezlik serisini devam ettirdi.

Sahada mücadele eden Sarı Lacivertli sporcular arasında Melih Mahmutoğlu, Henry, Vesely, Booker ve Pierre yer aldı. Anadolu Efes’in ilk 5’inde ise Singleton, Larkin, Dunston, Beaubois ve Moerman oynadı.

Anadolu Efes, ING Basketbol Süper Ligi’nin ilk 3 haftasında başarılı bir performans sergiledi. Bununla birlikte Fenerbahçe Beko derbisinde Beyaz Lacivertli ekip, ilk yenilgisini alarak araftarlarını üzdü.