Fenerbahçe Aradığı Golcüsünü Buldu; M’Baye Niang

WATFORD, ENGLAND – FEBRUARY 04: M’Baye Niang of Watford celebrates scoring his sides second goal during the Premier League match between Watford and Burnley at Vicarage Road on February 4, 2017 in Watford, England. (Photo by Matthew Lewis/Getty Images)

Geçtiğimiz sezonu hayal kırıklığı ile sonlandırarak taraftarlarını üzen Fenerbahçe’de hareketli saatler yaşanıyor. Transfer yaz dönemine bomba bir giriş yapan Sarı Lacivertliler, yeni sezon için emin adımlar atsalar da uzun bir süre teknik direktör koltuğu sorununu çözememişlerdi. Vitor Pereira ile yolları birleştirmesi ile çözülen sorun, Fenerbahçe’ye gelecek sezon adına umut da vermişti. Portekizli çalıştırıcının gelişiyle Sarı Lacivertlilerin üzerindeki kara bulutlar kaybolurken gelecek sezon için uyguladığı taktikler de büyük özgü toplamıştı.

Diğer yandan Pereira dönemi ile transfer girişimleri hız kazansa da girişimler son bulmuş değil. Fenerbahçe yeni transfer bombalarıyla gündeme gelmeye devam ediyor. Özellikle kiralık olarak bir oyuncunun transferini netleştiren Sarı Lacivertliler, hareketli günler yaşıyor. Teknik direktör Pereira’nın onay verdiği isim Rennes’li M’Baye Niang olurken Senegalli oyuncunun kiralık olarak transferi için kulübüyle temaslar kuruldu ve büyük ölçüde de anlaşma sağlandı.

Kampa Yetiştirilmeye Çalışılıyor

Sarı Lacivertli yönetimin deneyimli Senegalli golcü için kulübüyle görüşmelere başladığı ve çabalarının meyve verdiği öğrenildi. Bu yolda sözleşme masasından çoğunlukla olumlu ayrılan Sarı Lacivertli yönetim, Niang için gelecek planlarını da şimdiden yapmaya başladı. Sarı Lacivertlilerin ay sonunda başlayacak kampları için hazırlıklar sürerken başarılı golcüyü kampa yetiştirme çabalarını da beraberinde getirdi. Basında çıkan haberlerde Fenerbahçe’nin Niang’ı renklerine bağlaması kesin olarak gösterilirken Sarı Lacivertli yönetimin de aynı fikirde olması ve kamp planlarına Senegalli golcüyü de dahil etmeleri taraftarları şaşırtmadı.

22 Golün Altında İmzası Var

Başarılı golcü 2012 -2018 yılları arasında Milan formasını terletirken 2019’da Rennes’e transfer olmuştu. Bu transferinin ardından ise birçok kulübe kiralık olarak gitmişti. Kiralık olarak formasını giydiği takımlar sırasıyla Genoa, Watford ve Torino olurken süreç planlandığı gibi giderse son forma Sarı Lacivertli forma olacak. Diğer taraftan Sarı Lacivertlilerin Niang için bu kadar istekli olmalarının sebebi ise Rennes formasıyla gösterdiği performans… Rennes formasıyla toplam 22 gol sevinci yaşatan M’Baye Niang, performansı ile, başta Sarı Lacivertliler olmak üzere, dikkatleri üzerine çekmişti. Yaşattığı gol sevinçleri övgü toplamıştı.